Oct 12

مرگ دانشجوی جوان به دست عاشق متاهل

 عکس مرگ دانشجوی جوان به دست عاشق متاهل

تهران امروز: پرونده دانشجوی متاهلی که پس از دوستی با یکی از دانشجو‌های دختر هم دانشگاهی‌اش وی را با قرص قلب کشته بود به دادگاه کیفری ارسال شد.

آبان ماه ۸۸ یکی از شهروندان شیرازی طی تماسی با ۱۱۰، پلیس را از مرگ احتمالی سرنشین یک پژو ۲۰۶ باخبر کرد. با حضور ماموران و تیم اورژانس مشخص شد راننده پژو به‌علتی نامعلوم جان خود را از دست داده است.

کشف سم در خون متوفی

ماموران در بازرسی از اتومبیل مدارک شناسایی متوفی را پیدا کرده و طی تماسی با منزل وی از خانواده مینا درخواست کردند تا جهت شناسایی جسد به پزشکی قانونی مراجعه کنند.

بعد از تایید هویت جسد توسط خانواده مینا، متخصصان پزشکی قانونی به بررسی علت مرگ پرداختند. متخصصان که هیچ آثار کبودی یا خونریزی روی بدن مینا مشاهده نمی‌کردند در جست و جوی علت فوت، خون وی را مورد آزمایش قرار داده و متوجه وجود مقادیر زیادی سم در خون مینا شدند.

با ارسال گزارش پزشکی قانونی برای اداره آگاهی دو فرضیه مقابل روی کارآگاهان قرار گرفت.

طبق فرضیه اول مینا دست به خودکشی زده و با خوردن سم یا قرص به زندگی خود پایان داده است اما مطابق فرضیه دوم شخصی با خوراندن دارو یا سم وی را به قتل رسانده است.

کارآگاهان در تلاش برای تایید یا رد فرضیه نخست به سراغ خانواده مینا رفته و از آنها درباره وضعیت روحی وی سوال کردند. مادر و پدر مینا هم از وضع روانی مساعد مینا و شوخ و باروحیه بودن وی صحبت کرده و گفتند هیچ دلیلی برای اینکه دخترشان بخواهد به زندگی خود پایان دهد نمی‌بینند.

قطع رابطه با مرد متاهل

سوال کارآگاهان از دوستان و هم‌دانشگاهی‌های مینا هم پاسخی مشابه را به‌دنبال داشت. مطابق اظهارات این افراد مینا دختری شاد و سرزنده بوده و درنمره درسی هم سرآمد دوستان و هم‌کلاسی‌هایش بوده و همه از وی به عنوان دانشجویی ممتاز یاد می‌کردند.برای همین فرضیه انتحار مینا را موقتا کنار گذاشتند.

کارآگاهان در ادامه ارتباطات مینا را مورد کاوش قرار داده و از رابطه مینا با مردی جوان باخبر شدند. یکی از دوستان مینا به ماموران گفت: مینا از مدتی پیش با یکی از هم‌دانشگاهی‌های خود به نام رضا دوست شده بود. بعد از مدتی رضا به‌شدت عاشق مینا شده بود و این رابطه ادامه داشت تا اینکه یک روز مینا متوجه شد رضا مردی متاهل است و برای دوستی با مینا ادعای مجرد بودن کرده است.

مینا با اطلاع از این موضوع تصمیم به قطع رابطه با رضا گرفت و از وی جدا شد اما تا آنجایی که من می‌دانم رضا حاضر به خاتمه دادن به این رابطه نبود و سر این مسئله با همدیگر مشکل پیدا کرده بودند. چیزدیگری هم درباره این ماجرا نمی‌دانم.

قرار مرگبار

ماموران با این اطلاعات به سراغ رضا رفته و از وی در این باره بازجویی کردند. رضا که در اوایل بازجویی منکر هرگونه دسیسه علیه مینا شده بود.

به مرور لب به اقرار گشوده و پرده از بلایی که بر سر مینا آورده بود برداشت: من بعد از چند بار دیدن مینا در دانشگاه شیفته او شده و با وی طرح دوستی ریختم. مدتی که از دوستی‌مان گذشت عشق من به او بیشتر شد اما چون متاهل بودم نمی‌توانستم با وی ازدواج کنم.

چون می‌دانستم مینا اگر داستان متاهل بودن مرا بفهمد به‌شدت ناراحت و احتمالا مرا ترک می‌کند سعی درمخفی کردن این موضوع داشتم اما سرانجام مینا باخبر شده و از من جدا شد.

هر چه سعی کردم او را بازگردانم و رابطه‌ام با او را احیا کنم هم فایده‌ای نداشت. به او گفتم من رابطه خوبی با همسرم ندارم و می‌خواهم از وی جدا شوم و با او ازدواج کنم اما فایده‌ای نداشت و او پایش را در یک کفش کرده و جز به قطع کامل رابطه رضایت نمی‌داد.

بعد از جدایی از مینا و پاسخ ندادن وی به تلفن‌های مکررم تصمیم خطرناکی گرفتم. نقشه قتل او را کشیده و از وی دعوت کردم برای آخرین بار در خیابان یکدیگر را ببینیم. خودم هم مقدار زیادی قرص قلب تهیه کردم. وقتی مینا با اتومبیلش سر قرار آمد به بهانه رفع تشنگی به مغازه‌ای رفته و دو شیشه نوشابه تهیه کرده و مقدار زیادی قرص در یکی از آنها ریخته و شیشه مسموم را به وی تعارف کردم. مینا بعد از خوردن نوشابه مسموم شده و دچار ایست قلبی شده وفوت کرد.

با تکمیل اطلاعات پرونده سرانجام پرونده متهم روانه دادگاه کیفری استان فارس شد تا متهم به‌زودی پای میز محاکمه ایستاده و پاسخگوی جنایت خود باشد.

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , ,

نوشتن دیدگاه

شما باید برای ارسال نظر وارد سایت شده باشید سپس نظر خود را ارسال نمایید .

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد