کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

سری جدید «قهوه تلخ» کی می‌آید؟

مجموعه‌ جدید «قهوه تلخ» تا پایان ماه محرم توزیع نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، تاکنون ۱۰ مجموعه ـ شامل ۳۰ قسمت ـ از سریال «قهوه تلخ» عرضه شده است و سری یازدهم از این سریال ـ شامل قسمت‌های ۳۱، ۳۲ و ۳۳ ـ پس از محرم توزیع می‌شود.

تصویربرداری سریال «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری همچنان در لوکیشن اصلی این سریال واقع در خیابان فرشته ادامه دارد.

***

اما آنچه در ادامه می‌خوانید روایت خبرنگار ایسنا از پشت صحنه‌ی سریال «قهوه تلخ» است که به تصویربرداری قسمت‌های اولیه‌ی این سریال در مهر ماه مربوط می‌شود.

پشت صحنه‌ی سریال «قهوه تلخ» همانند محصولی که در خانه‌ها به دست مردم می‌رسد، صمیمی است و شوخی رمز کارت داخل جعبه‌های سی.دی فیلم، در پشت صحنه، از میان مردم عادی که این مجموعه را می‌بینند، جدی‌تر است؛ تا آنجا که از زبان عوامل شنیده می‌شود، خود مهران مدیری هم هر بار، شماره‌ی رمز را اس.ام.اس می‌کند و چشم انتظار برنده شدن یکی از آن واحدهای آپارتمانی است!

یک خانه‌ استیجاری در خیابان فرشته، مکانی است که مهران مدیری این روزها سریال «قهوه تلخ» را در آن می‌سازد؛ البته «پاورچین» هم پیش از این در همین خانه تصویربرداری شده بود.

مهران مدیری در اوایل ساخت «قهوه‌ تلخ» توانست قانون کپی رایت و احترام به حقوق مولفین که مدت‌ها به دست فراموشی سپرده شده بود را با دیالوگ‌هایی که در ابتدای سی دی‌هایش ضبط کرده بود، وارد ادبیات عامیانه‌ی مردم کند؛ در کنار مردم عادی برخی کارگردانان از جمله حسن فتحی هم به حمایت از او برخاسته و اعلام کردند که مدیری به نیابت از سایرین این کار را انجام داده است.

بخش‌هایی از سریال «قهوه تلخ» در مجموعه فرهنگی ــ تاریخی نیاوران تصویربرداری شده است که هنوز هم این مجموعه‌ی تاریخی برای فیلم‌برداری، هزینه‌های بسیار گرانی را از تهیه کنندگان دریافت می‌کند.

سایر لوکیشن‌ها که به بخش تاریخی سریال «قهوه تلخ» مربوط می‌شود، در همین خانه اجاره‌ای ساخته شده و می‌توان به زندان،‌ اتاق خواب پادشاه‌، بازار، نظمیه‌ و… اشاره کرد؛ نقش‌های روی شیشه‌ها و دیوارها نیز که رنگ و بوی قاجاری را به لوکیشن‌های این فیلم هدیه داده است کار پانتآ واعظ نیا است.

کارطراحی لباس و گریم این مجموعه نیز مانند طراحی صحنه‌اش، گسترده و پر هزینه بوده است و لباس‌ها با پژوهش‌های مختلف در زمینه لباس‌های دوره قاجار طراحی‌ شده‌اند که البته با تغییراتی در رنگ در این مجموعه ارائه شده‌اند.

از زمانی که نخستین قسمت‌ها از «قهوه تلخ» عرضه شد بیش از سه ماه می‌گذرد؛ در بدو امر ـ ۲۳ شهریور ماه ـ اعلام شد که ساخت این مجموعه با ۳۴ بازیگر اصلی و گروهی شامل ۲۰۰ نفر و با پیش تولید حدود پنج ماه برای طراحی و ساخت دکور و همچنین طراحی و دوخت لباس، از تیرماه سال ۸۸ آغاز شده و حدود شش ماه دیگر ـ تا پایان سال ۸۹ ـ ادامه خواهد داشت. اما با توجه به اینکه تولید و خصوصا عرضه‌ی «قهوه تلخ» در مقاطعی مانند همین هفته‌های اخیر، با توقف همراه بوده است، شاید باید ساخت این سریال طنز را در سال ۹۰ هم انتظار کشید.

 

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید