آبان ۱۳

گفت و گو با حدیث میرامینی بازیگر مجموعه تلویزیونی «دل نوازان»
متولد ۶۷ است و هم اکنون، در مقطع کارشناسی رشته نمایش تحصیل می‌کند.
در سریال «گل‌های گرمسیری» نقش دختری مرفه به نام «ضحی» را بازی می‌کرد.
پس از آن برای نقش مریم سریال «شب می‌گذرد» و شایسته سریال «گیلعاد» انتخاب شد. از دیگر کارهای این بازیگر می‌توان فیلم «شب حورا» (شهاب ملت خواه) و سریال قصیده شب بارانی (علی سبزواری) را نام برد.
این روزها بینندگان تلویزیونی او را با نقش «روشنک» می‌شناسند، شخصیتی که یکی از مهره‌های تعیین کننده داستان «دل نوازان» محسوب می‌شود. به بهانه پخش این سریال به سراغش رفتیم و دقایقی با او هم کلام شدیم.

چطور شد که به گروه «دل نوازان» پیوستی؟
وقتی من به این سریال دعوت شدم، خلاصه داستان تا قسمت سی ام نوشته شده بود. پیش از این با آقای سهیلی زاده در سریال «گیلعاد» همکاری کرده بودم. وقتی درباره نقش «روشنک» با ایشان صحبت کردم فهمیدم که نقش خیلی جذابی است. موقعیتی برایم به وجود آمد تا بتوانم نقش متفاوتی بازی کنم. پس از آن، در دورخوانی‌های زمان پیش تولید شرکت کردم. رابطه بچه‌های گروه ما با هم خیلی صمیمی‌بود. من، تهیه کننده، بازیگران و عوامل با هم مثل یک خانواده بودیم.

برداشت خودت از نقش «روشنک» چیست؟
روشنک در سال ۸۸ زندگی می‌کند. مغرور و تا حدودی لجباز است. اصلا فضول نیست! خیلی دختر باصداقتی است. یک کم شیطنت دارد. فعال و با اراده هم هست.

این‌ها که همه اش شد صفت‌های مثبت. ویژگی منفی روشنک چیست؟
همین غرور جزو صفت‌های منفی اش است.

یعنی برداشت تو این است که غرور روشنک، بیش از حد و افراطی است؟
من فکر می‌کردم نه. اما الان که واکنش‌های بینندگان را می‌بینم، می‌فهمم غرورش بیش از حد است. حتی مادر من هم به این موضوع اعتراض داشت.

واکنش مردم کوچه و خیابان نسبت به تو چطور است؟
بیشتر سوال می‌پرسند. مثلا می‌پرسند آخر سریال چی می‌شه؟ چه زمان ازدواج می‌کنید؟ آیا طلاق می‌گیرید؟ چرا به پیشنهاد «رامین» جواب مثبت دادید؟ چرا می‌خواهید با چنین پسری ازدواج کنید؟ مردم وقتی من را می‌بینند روشنک صدایم می‌کنند. یک نفر هم امروز به من گفت خانم دل نوازان، این اسم را تا حالا نشنیده بودم. برخورد مردم خیلی خوب است. من مردم را از صمیم قلب دوست دارم و تشکر می‌کنم که این قدر به من دلگرمی‌می‌دهند. مردم شخصیت «روشنک» را خیلی دوست دارند.

ولی من فکر می‌کنم شخصیت مهتاب را بیشتر دوست داشته باشند.
«مهتاب» اصولا نسبت به «روشنک»، دختر دوست داشتنی تری است. مهتاب یک دختر درونگرا، بزرگ منش، مهربان و کمیاب است. بر عکس روشنک که این قدر بیرونی و ساده دل و بی رودربایستی است.

همکاری با سهیلی زاده چه ویژگی‌هایی دارد؟
ایشان بسیار صبور هستند. آرزو می‌کنم بازیگران جوان، حتما یک بار با این کارگردان کار کنند. واقعا برای من مثل یک پدر و بسیار دوست داشتنی بودند. عصبانی نمی‌شدند و با روی خوش و دوستانه بازی می‌گرفتند. یک کارگردان باید قدرت ریسک بالایی داشته باشد که نقش‌های اصلی کارش را، به چند جوان بسپارد.

در «دل نوازان» نقش یک مدیر آژانس را بازی می‌کنی. در زندگی واقعی هم مدیریت را تجربه کرده ای؟
در زندگی ام هیچ وقت مدیر نبوده ام. اما یک ماه قبل از شروع تصویربرداری، به یک آژانس هواپیمایی رفتم و کارهایشان را دیدم. یک ماه تجربه کسب کردم.

یک مدیر موفق باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟
هر کسی فکر می‌کند خودش یک مدیر موفق است. مثلا بهزاد هم مدیر بود. روشنک هم مدیر است. اما مدیریت‌هایشان فرق دارد. روشنک ذاتا مدیر است.

برداشت‌هایت چقدر تکرار می‌شد؟
خیلی تکرار نمی‌شد. مگر وقتی که قرار بود ایده جدیدی به کار اضافه شود. من هر چقدر برداشت‌هایم بیشتر می‌شد، راضی تر بودم. اعتماد به نفسم بیشتر می‌شد تا بتوانم بازی ام را کامل و چیزهایی که نقش کم داشت را به آن اضافه کنم.

چقدر از بداهه پردازی استفاده می‌کردی؟
سرصحنه از خودمان چیزی نمی‌گفتیم. اگر هم دیالوگ کوچکی بود، با آقای سهیلی زاده هماهنگ می‌شد. ایشان زمان تمرین روی کار ما نظارت می‌کردند. با «سیاوش خیرابی» برخی دیالوگ‌ها را امتحان می‌کردیم و پیشنهاد می‌دادیم. مثلا در سکانس‌های جر و بحث رامین و روشنک، واکنش‌ها و دیالوگ‌های جدید را پیشنهاد دادیم که نتیجه اش خیلی هم خوب شد.

اگر خودت جای روشنک بودی چه تصمیمی ‌می‌گرفتی؟
همین تصمیمی ‌که شما دیدید. تصمیم خود من با تصمیم روشنک داستان یکی است. من و او خیلی با هم تفاهم داریم. او تصمیم درستی می‌گیرد که در قسمت‌های بعد خواهید دید.

تعریف خودت از ازدواج آگاهانه چیست؟
سن من خیلی کم است. حالا حالاها به ازدواج فکر نمی‌کنم و ترجیح می‌دهم درباره اش صحبت نکنم.

از هم بازی‌هایت راضی بودی؟
این اتفاق هیچ وقت نمی‌افتد که بخواهی هم بازی ‌هایت را خودت انتخاب کنی. خوشبختانه من تا الان هم بازی‌های خوبی داشتم. همیشه خیلی با آن‌ها راحت بودم. در سریال «شب می‌گذرد» با مهدی پاکدل، عمار تفتی، آتیلا پسیانی و پرویز حسینی هم بازی بودم. از سن‌های مختلف هم بازی داشته‌ام. اگر می‌بینید «دل نوازان» موفق شده به خاطر این است که همه گروه با هم همدل بوده اند.

نویسنده : افسانه

این مطلب را به وسیله گزینه های زیر به اشتراک بگزارید و لذت ببرید
 • RSS

نوشته ای از admin \\ tags: , ,

۲۶۵ دیدگاه برای “ حدیث میرامینی : روشنک فضول نیست !!!!!!! – نویسنده : افسانه”

 1. kiyana می گوید:

  اه چرا امروز هیچکس نیست حوصله سر رفت الان جیغ میزنم گوشاتون رو بگیرید

  [پاسخ]

 2. desert girl می گوید:

  ایییییییییییییییییییییییی حالم ازش به هم می خوره واقآ چندشم اومد

  [پاسخ]

نوشتن دیدگاه

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد