Oct 22

گروه تولید «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی که چندی پیش در شهرک سینمایی غزالی مشغول ضبط تصاویر این مجموعه بودند، به تازگی وبرای دومین بار از زمان آغاز تولید،با استقرار در لاله‌زار مشغول ادامه كار شده اند.
بیتا فرهی، فرهاد قائمیان، میترا حجار، پژمان بازغی، امیر آقایی، جعفر دهقان، الهام حمیدی، علی شادمان در کنار ثریا قاسمی و پرویز پورحسینی بازیگران اصلی این سریال هستند.
«سرزمین کهن» از سریال‌های عظیم سیما است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، گروه تا سال 1390 درگیر آن خواهند بود. تدوین همزمان این سریال هم بطور همزمان آغاز شده تا مراحل فنی این کار نیز هرچه سریع‌تر پیش رود. تهیه‌كنندگی و مجری طرح این اثر هم به عهده محمد مسعود، تهیه‌كننده سریال «معصومیت از دست رفته» است كه در 40 قسمت برای گروه فیلم و سریال شبکه سوم سیما برعهده دارد. فیلمنامه این سریال را علیرضا طالب‌زاده ‌نوشته است.
این سریال قصه كودكی به نام «رهی» را روایت می‌كند كه بعد از بمباران دهكده‌ای توسط نیروهای متفقین، از زیر آوار بیرون كشیده می‌شود. رهی پس از چند روز مراقبت توسط مادرش راهی تهران می‌شود. سال‌ها بعد او در یك خانواده توده‌ای بزرگ می‌شود؛ اما بر اثر به وقوع پیوستن ماجراهایی، او به یك خانواده درباری سپرده می‌شود.
در این خانواده است كه او رفته‌رفته به هویت خود پی می‌برد و …
در ساخت این سریال تلویزیونی، محمدرضا سكوت (مدیر تصویربرداری)‌، بهمن اردلان (صدابردار)‌، مجید اسكندری (طراح گریم)‌، مجید لیلاجی (طراح لباس)‌، كیوان مقدم (طراح صحنه)‌، بهرام دهقان (تدوین)‌ و زهرا مصفا (عكاس)‌ همكاری می‌كنند.

همچنین گروه تولید پروژه تلویزیونی سیدضیاالدین دری که قرار است بزودی با سفر به فرانسه بخشهایی از كار را آنجا مقابل دوربین ببرند، از چندی قبل سکانس‌های مربوط به ساوه را با شركت بیشتر بازیگران اصلی تصویربرداری می‌کنند.
از چندی قبل سکانس‌های مربوط به ساوه را با شركت بیشتر بازیگران اصلی تصویربرداری می‌کنند و تصویربرداری این سکانس‌ها حدود یک ماه به طول خواهد انجامید.
داریوش فرهنگ، گوهر خیراندیش، امین حیایی، شقایق فراهانی، ‌امیرعلی دانایی، ماه‌چهره خلیلی، داریوش کاردان، آنا نعمتی،‌صالح میرزاآقایی و… در کنار مریلا زارعی، نیلوفر خوش‌خلق و محمدرضا شریفی‌نیا بازیگران اصلی این سریال هستند.
در خلاصه داستان كار آمده است:یك ایرانی تحصیلكرده در فرانسه پس از ازدواج با دختر مستشارالدوله و عضویت در لژ فراماسونری به ایران مراجعت كرده و از طریق توصیه فرماندار شهرستان كوچكی چون ساوه مامور اجرای فرمان كشف حجاب در آن شهرستان می شود و به كمك خوانین و شخصِیتهای ذی نفوذ شهر طرح و برنامه ریزی می كند،ولی میرزا رضا تدین، بازاری معتمد مردم مقابل او جبهه می گیرد و…
تهیه این سریال راكه سال گذشته مدتی نیز دچار وقفه در تصویربرداری شده بود، محمدرضا تخت‌کشیان برای گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما برعهده دارد.
سیدضیاالدین دری ساخت مجموعه های «كیف انگلیسی»، «لژیون» و… را در كارنامه خود دارد

نوشته ای از admin

نوشتن دیدگاه

شما باید برای ارسال نظر وارد سایت شده باشید سپس نظر خود را ارسال نمایید .

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد