کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

خانم رحمانی زن خواننده تیتراژ پایانی سریال «مختارنامه»

در روزهای اخیر خانم رحمانی زن خواننده تیتراژ پایانی مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» اعلام کرده بود از پخش بدون اجازه صدایش از تلویزیون شوکه شده و از صدا و سیما به دستگاه قضایی شکایت خواهد کرد.

پس از انتشار اخباری پیرو اعتراض خانم رحمانی خواننده بوشهری به استفاده از صدای وی در عنوان‌بندی پایانی سریال مختارنامه، «رضا استادی» مدیر روابط عمومی این سریال تلویزیونی، برای روشن شدن موضوع، مطلبی را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد.

بنابراین گزارش، در توضیح رضا استادی آمده است: پس از انتشار چنین مطلبی در سایت‌های خبری، موضوع بررسی و مشخص شد این نوای لالایی گونه در مجموعه‌ای تحت عنوان «موسیقی مذهبی شیعیان ایران» در بخش «تعزیه‌های بومی بوشهر» با عنوان «مرثیه علی اصغر بر اساس لالایی» آمده که دارای مجوز انتشار به شماره ۵۹۷۹ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و توسط انتشارات ماهور به دفعات منتشر و در سال ۱۳۸۸ مجددا منتشر و به بازار عرضه شده است.

وی ادامه داده است: استفاده از این موسیقی نیز طی توافق رسمی صورت گرفته بین آهنگساز پروژه آقای «امیر توسلی» با مدیر موسسه نشر ماهور آقای «محمد موسوی» به عنوان صاحب قانونی اثر ذکر شده صورت گرفته و بر این اساس، مطابق عرف آهنگسازی در ایران استفاده از قطعه مذکور از نظر قانونی بدون مانع است. البته جهت رعایت حقوق معنوی این هنرمند بوشهری و پدید آورندگان اثر نیز، این موضوع در بخش منابع و ماخذهای موسیقی در عنوان بندی پایانی سریال مختارنامه نیز ذکر شده است.

در روزهای اخیر خانم رحمانی زن خواننده تیتراژ پایانی مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» اعلام کرده بود از پخش بدون اجازه صدایش از تلویزیون شوکه شده و از صدا و سیما به دستگاه قضایی شکایت خواهد کرد.

رحمانی که در مجالس مذهبی زنانه بوشهر به مداحی می‌پردازد، در گفت‌وگویی که در برخی رسانه‌ها منتشر شده، تأکید کرده بود که لالایی پخش شده در عنوان بندی پایانی سریال مختارنامه، صدای اوست و نمی‌داند چه کسی این صدا را برای پخش به عوامل این سریال داده است.
گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

نظرات بسته است