کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

متن


عکس و گفتگوی جالب با سحر قریشی(یلدای دلنوازان) نویسنده : افسانه


سحر قریشی متولد ۱۳۶۶است.کارش را با بازی در فیلم سینمایی( لج ولج بازی)مهدی برقعی شروع کرد.پس از دادن تست از میان نامزدهای مختلف برای نقش (یلدا)انتخاب شد.وی نخستین حضور تلویزیونی اش ،در مجموعه پر مخاطب (دلنوازان)،در کنار هنرپیشه های مطرح سینما،تئاتر و تلویزیون بازی کرد.به گفته خودش خیلی شانس اورده که در هردو کار هنری اش،از تجربیات بازیگران مطرح برای ارائه بهتر نقش بهره برده است.

حضورش در مجموعه (دلنوازان)و بازی در نقش یلدا ،نقطه عطفی در کارنامه هنری او به حساب می اید.در فرصتی که دست داد با وی به بهانه پخش این سریال گفت وگویی داشتیم.

*با وجود چندین نامزد برای این نقش چه شد شما برای ایفای نقش یلدا انتخاب شدید؟

ـــ از طریق تستی که نامزد های مختلف برای نقش یلدا دادند ،من برای این نقش انتخاب شدم.از نظر چهره همان چیزی بودم که مد نظر کارگردان بود.به گفته ی اقای سهیلی زاده ایشان برای این نقش،معصومیتی با ته چهره منفی می خواستند

*قبل از تصویر برداری این مجموعه چه تمریناتی انجام دادید؟

ـــ من در پیش تولید حضور نداشتم .هنگامی که برای نقش یلدا انتخاب شدم چند نفر از بازیگران جلوی دوربین رفته بودند و چند سکانس هم گرفته شده بود ان زمان مشغول بازی در فیلم سینمایی (لج و لج بازی)مهدی برقعی بودم.بعد از اتمام بازی در این فیلم،سر تصویر برداری سریال دلنوازان امدم ومشغول به بازی شدم .برای بازی در نقش یلدا تمرین نداشتم.البته دیگران تمرین و دور خوانی داشتند ،من چون در گروه دیگر ملحق شدم ،فقط دو جلسه دور خوانی با محمد حاتمی داشتم.

*مهم ترین ویژگی دلنوازان چیست؟

ـــ داستان قشنگی دارد و اتفاقاتی که در ان به وقوع می پیوندد ،واقعی است.همین واقعی بودن داستان و نقش یلدا برایم جذابیت داشت ومرا ترغیب به بازی در دلنوازان کرد.خیلی از هم نسلان من به واقع در زندگی،با چنین مشکلاتی روبه رو هستند وزندگی انان مانند یلداست.

*هنگام ضبط اولین پلان چه حسی داشتید؟
چند روز بعد از بستن قرار داد ،جلوی دوربین دلنوازان بازی کردم.تا ان روز اعضای گروه را ندیده بودم وهیچ کدامشان را نمی شناختم.به همین دلیل معذب بودم چون بازیگران شناخت قبلی از یکدیگرداشتند .ابتدا احساس غریبی کردم ولی اندکی که گذشت ،متوجه شدم کارگردان با مدیریت خوبی که دارد،گروه شاد و سرحالی را دور هم اورده است که به هم انرژی مثبت می دهند .با این وجود پس از ورودم همه مرا پذیرفتند .البته استرس هم داشتم چون قرار بود برای نخستین بار در یک مجموعه روتین ،نقش مهمی را در کنار پیشکسوتان سینما،تئاتر و سینما بازی کنم ،البته در اولین حضور سینمایی ام (لج و لج بازی)هم اتفاق خوبی برایم افتاد.در کنار بازیگران مطرح سینما بازی کردم اگرچه استرس داشتم.اما هنگام بازی در مجموعه دل نوازان این استرس کمتر بود.نگرانی ام از این بود که مبادا بد بازی کنم.

*با توجه به این که دلنوازان با یک فشردگی خاص تصویر برداری می شود تا به پخش برسد ،فکر نمی کنید به عنوان به عنوان اولین تجربه تلویزیونی تان کار سختی باشد؟

ـــ خواست خداوند و سپس قسمت بود که در مجموعه دلنوازان بازی کنم .در اولین حضور سینمایی ام نیز مانند این مجموعه شرایط دشواری را سپری کردم .چون تا ان زمان تجربه حضور در هیچ گونه کار هنری و فیلم تلویزیونی را نداشتم.

*در کارنامه حسین سهیل زاده اثار موفق و مخاطب پسندی مثل ترانه ی مادری و اخرین دعوت وجود دارد.احتمال می دادید این مجموعه هم پر مخاطب شود؟

ـــ تاکنون این گونه بوده است .سهیلی زاده ،مدیر،همراه و دوست خوبی است.چون این کارشان را با عشق انجام می دهند،بی شک مورد پسند و استقبال مردم قرار میگیرد.

*ایا قبل از حضور در این سریال به کلاس بازیگری رفته بودید؟

ــــ به دلیل علاقه ای که به حرفه ی بازیگری داشتم ،از طریق چند تن از دوستانم پشت صحنه ی چند کار رفتم.تصور نمی کردم از سینما به تلویزیون بیایم .چون نه کلاس رفته بودم ونه پی گیر بودم که به تئاتر بروم.مانند سایر دوستان ،علاقه مند شرکت در کلاس بازیگری فن بیان نبودم .به همین سبب ورود به عرصه بازیگری برایم تازگی داشت.

*اکنون که وارد این حرفه شدید ایا برای کسب تجربه بیشتر،به کلاس های بازیگری می روید؟

ـــ کسانی که به کلاس های بازیگری و فن بیان می روند ،حرفه ای تر فکر میکنند وخودشان را بیشتر میشناسند .به دلیل علاقه ای که به بازیگری دارم در مجموعه ی دلنوازان مشغول بازی هستم ،از تجربیات پیشکسوتان این عرصه برای ارائه بهتر این نقش هستم.

*برا ی ارائه نقش تا چه حد با کار گردان مشورت میکنی؟

ـــ برای ارائه نقش های خود ،نوع بازی نو بیان دیالوگ هایم ،با ایشان مشورت میکنم

*اگر در انتخاب نقشی درسریال دلنوازان ازاد بودید ،کدام نقش را انتخاب میکردید؟

ـــ باز هم یلدا را انتخاب می کردم.

*چرا؟

ـــ چون بخشی از خصوصیات یلدا به سحر قریشی نزدیک است.واقعی بودن نقش و داستان یلدا برایم اهمیت داشت.دوست داشتم نقشی را بازی کنم که برایم جای کار داشته باشدو مردم انرا باور کنند.

*به عنوان یک بازیگر شهرت تا چه حد برایتان اهمیت دارد؟

ـــ شهرت برایم اهمیتی ندارد.بلکه ارائه نقش خوب و مردم پسند برایم مهم است.من به بازی در نقش های متفاوت علاقه دارم تا این که دنبال شهرت باشم.دوست دارم توانایی هایم را با بازی نشان دهم.

*واکنش مردم پس از پخش سریال دلنوازان چگونه است؟

ـــ در خیابان و بازار ،همه مرا به نام یلدا صدا می زنند و به یکدیگر نشان می دهند.تاکنون رفتار ها و عکس العمل ها مثبت و خوب بوده است و همه یلدا را دوست دارند.

روزنامه خراسان

نویسنده : افسانه

۳۴۲پاسخ به “عکس و گفتگوی جالب با سحر قریشی(یلدای دلنوازان) نویسنده : افسانه”

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید