مهر ۲۹

پارس فیلم ـ نیکو خردمند بازیگر و دوبلور پیشکسوت سینمای ایران در حال حاضر در یک کلینیک بستری است.

آهو خردمند خواهر این بازیگر پیشکسوت درباره وضعیت وی گفت: وی به تازگی به دلیل خونریزی مغزی مدتی در بیمارستان بستری بود و هم‌اکنون در کلینیکی تحت مراقبت‌های ویژه است و امیدوارم به زودی به منزل بازگردد.

وی افزود: خوشبختانه حال عمومی ایشان خوب است و هوشیاری کامل دارند، ولی متاسفانه در حرکت دست و پای سمت راستشان دچار مشکل هستند و فکر می‌کنم با چند جلسه فیزیوتراپی سلامتی خود را به دست آورند.

نیکو خردمند متولد ۱۹ آبان ۱۳۱۱ در تهران است. او فعالیت‌های هنری خود را از ۱۳۳۷ با گویندگی در رادیو شروع کرد و به جای کلودیا کاردیناله، اوا گاردنر، الیزابت تیلور و… در فیلم‌های سینمایی صحبت کرده است. وی بازی در نمایشنامه‌های رادیویی ۱۳۴۲ تا ۱۳۴۷ و نیز اجرای برنامه معرفی تئاتر در تلویزیون را در کارنامه دارد.

خردمند فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم سینمایی “پرده آخر” آغاز کرد و دو سیمرغ بلورین بازیگر نقش زن مکمل را برای همین فیلم و در سال ۱۳۷۲ برای “بازیچه” به خود اختصاص داد. نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از چهاردهمین جشنواره فیلم فجر برای “غزال” از دیگر موفقیت‌های خردمند در عرصه بازیگری است.

وی در فیلم‌های سینمایی “حکایت آن مرد خوشبخت”، “خانه خلوت”، “مسافران”، “راز گل شب‌بو”، “زینت”، “روزهای خوب زندگی”، “نگاهی دیگر”، “سفر پرماجرا”، “روانی”، “قاصدک”، “قاعده بازی”، “هفت سنگ”، “شراره”، “کاغذ بی‌خط”، “قلب‌های ناآرام”، “صبحانه‌ای برای دو نفر”، “پرونده هاوانا”، “کافه ستاره”، “پیشنهاد پنجاه میلیونی”، “خاک‌آشنا” و… بازی کرده است.

نویسنده : صدف

این مطلب را به وسیله گزینه های زیر به اشتراک بگزارید و لذت ببرید
  • RSS

نوشته ای از admin \\ tags: ,

یک دیدگاه برای “ نیکو خردمند بازیگر و دوبلور پیشکسوت – نویسنده : صدف”

  1. رکسانا می گوید:

    قربونت آهو جونم

    [پاسخ]

نوشتن دیدگاه

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد