کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

مصاحبه با کوروش تهامی در نقش مأمور سریال «ملکوت»

کوروش تهامی متولد ۴ اردیبهشت ۱۳۵۰ است. او از جمله بازیگران تحصیل کرده سینمای ایران است که هوش و درایتش در هنگام ایفای نقش هایش، به وضوح مشخص است. تهامی دانش آموخته دانشگاه هنر در رشته لیسانس بازیگری تأتر است و شاید به همین خاطر نقش هایش را بسیار زیبا ایفا می کند. از کوروش تهامی سالهاست شاهد پخش نقش های مختلفی بوده ایم. اولین بار که او وارد حیطه سینما شد در سن ۲۵ سالگی و اولین  فیلم سینمایی اش «سینما سینماست» به کارگردانی ضیاءالدین دری بود. وی از سال ۷۵ به بعد بطور پیوسته در سینما، تلویزیون و تأتر کارکرده است.

تهامی در خصوص علاقه اش به ایفای نقش در سینما، تلویزیون و تأتر گفت: « هر یک از این رسانه ها، جایگاه خود را دارند ولی خلوصی که در تأتر است، مرا بیشتر به خود جلب می کند چون خلوص در تأتر در سایر زمینه های تصویری، تغییر می کند و سینما و تلویزیون اینگونه نیستند.»

به بهانه پخش سریال «ملکوت» در ایام ماه مبارک رمضان با کوروش تهامی که نقش «مأمور» را در این سریال ایفا می کند به گفتگو نشستیم.
 

تهامی در خصوص نقش خود در این سریال گفت: «این نقش، اولین بار است که به من پیشنهاد شده است و من تا بحال چنین نقشی را در آثارم ایفا نکرده ام. این نقش، یک نقش ماورایی است که ایفای آن، مشکل است چون در فرهنگ ما مسلمانان، احترام خاصی برای این شخصیت ها قائل هستند بنابراین بازیگری که ایفاگر چنین نقش هایی است در اجرای نقش خود آزاد نیست و فقط باید از روی متن، بازی کند.»

او خاطر نشان کرد: «من در ایفای نقش، تقسیم بندی داشته ام که حضور این شخصیت را در طول مجموعه برای مخاطبان ملموس تر می کند مثلاً اولین برخورد این مأمور با حاج فتاح بسیار رسمی و جدی است ولی به مرور زمان و در طی داستان با او دوستانه تر برخورد می کند. در حقیقت این شخصیت که نام «مأمور» را برای آن انتخاب کرده اند، از بدو تولد با حاج فتاح همراه بوده ولی در این مقطع زمانی خاص که او به کما رفته است، حضورش پررنگ تر می شود.»
 

تهامی گفت: « در حال حاضر ما ۱۳ – ۱۴ ساعت در طول روز کار می کنیم ولی ممکن است در روزهای آتی، کار گروه به ۱۸ – ۱۹ ساعت در طول روز برسد. تبادل نظر با کارگردان در این سریال، مرا بسیار کمک کرده و باعث شده است تا به این لحظه از ایفای نقش خود راضی باشم ولی به هر حال این مخاطبان هستند که در نهایت نظر می دهند و من امیدوارم بتوانم نظر مخاطبان را نیز جلب نمایم.»

وی در خصوص نوع گریم و لباس خود گفت: « در بخش گریم و لباس، همکارانم خیلی زحمت کشیده اند. گریم من در این نقش، یک ساعت تا یک ساعت و نیم به طول
می انجامد. در خصوص لباس این شخصیت هم لباسهای زیادی طراحی شد ولی با نظر کارگردان، طراح لباس و همفکری با آقای محمدرضا شریفی نیا که خود در زمینه های بازی گردانی، انتخاب بازیگر، عکاسی، بازیگری و ………. صاحب نظر هستند، به طرح فعلی لباس که مخاطبان در سریال، شاهد آن خواهند بود، رسیدیم.»

تهامی متذکر شد: «در خصوص این نقش می توانم بگویم متانتی در این شخصیت وجود دارد که در برخی از نقش های من از لحاظ اجرایی، دیده می شد ولی این شخصیت، خاص است و من آن را مثل خودش بازی کرده ام.»

کوروش تهامی از زمره بازیگران جوانی است که با آرامش و وقاری خاص به سؤالات ما پاسخ داد و در پایان گفت امیدوار است توانسته باشد این نقش را به خوبی ایفا کرده باشد تا مخاطبان پذیرای آن باشند.

از جمله آثار سینمایی که کوروش تهامی در آنها ایفاگر نقشهای مختلف بوده می توان به «ساحره» (۷۶)، «دفتری از آسمان» (۷۸)، «شراره» (۷۸)، «مریم مقدس» (۷۹)، «این زن حرف نمی زند» (۸۲)، «به رنگ ارغوان» (۸۲)، «از دور دست» (۸۳)، «شبانه» (۸۳) و سریال «زیر تیغ» (۸۴) اشاره کرد.

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

۵پاسخ به “مصاحبه با کوروش تهامی در نقش مأمور سریال «ملکوت»”