خرداد ۲۶

به گزارش عصر ایران،  شهرداد روحانی ، رهبر ارکستر سمفونیک تهران در کنسرت تیرماه این ارکستر در دو قطعه از ساخته‌های خود همراه با رهبری ارکستر، پیانو نیز می‌نوازد.
در بخش نخست این کنسرت قطعات “کاپریس ایتالیایی” اثر پیتر ایلیچ چایکوفسکی،” فریاد تهی و حماسه” اثر شهرداد روحانی توسط ارکستر اجرا می‌شوند.
سپس روحانی ضمن رهبری ارکستر، در دو قطعه سرزمین مادری و اصفهان را با پیانو خواهد نواخت.
در بخش دوم این کنسرت نیز سوئیت سمفونی شهرزاد اثر نیکولای ریمسکی کرساکف در چهار موومان اجرا می‌شود.
شهرداد روحانی درباره نوازندگی پیانو اجرای آثار خود در ایران اظهار کرد: این برای نخستین ‌بار است که همراه با رهبری ارکستر، پیانو هم می‌نوازم. از اینکه با همکاران خوب‌ام در ارکستر سمفونیک تهران قطعات‌ام را در ایران اجرا و همراه آنان تک‌نوازی می‌کنم، احساس خوبی دارم.
وی درباره ویژگی‌های آثار خود در این کنسرت گفت: این چهار قطعه در فضای موسیقی ایرانی ساخته شده‌اند.
رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره حضور سازهای ایرانی در این کنسرت بیان کرد: این قطعات قابلیت آن را دارند که سازهای ایرانی نیز در آن حضور داشته باشند که این موضوع در حال بررسی است.
این ارکستر در کنسرت خردادماه خود، قطعاتی از آهنگسازان بزرگ جهان را طی شش روز در تالار وحدت و سالن همایش‌های برج میلاد اجرا کرد که با استقبال کم‌نظیر مخاطبان و علاقه‌مندان به موسیقی مواجه شد.
ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی و با همکاری انجمن موسیقی ایران، روزهای ۴، ۵، ۸ و ۹ تیرماه ساعت ۲۱ در تالار وحدت به اجرای برنامه می‌پردازد.
 

منبع: asriran.com

این مطلب را به وسیله گزینه های زیر به اشتراک بگزارید و لذت ببرید
 • RSS

نوشته ای از admin

۲ دیدگاه برای “ جزئیات کنسرت ارکستر سمفونیک تهران”

 1. پگاه می گوید:

  کاش بتونم برم

  [پاسخ]

 2. ashna می گوید:

  :cool: :arrow:

  [پاسخ]

نوشتن دیدگاه

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد