کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

ساخت «کوروش کبیر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی

به گزارش ایسنا،علی معلم خبر داد: با امضاء توافق‌نامه‌ی کارگردانی پروژه‌ی سینمایی «کوروش کبیر» توسط مسعود جعفری جوزانی، مرحله‌ی نخست کار روی این سینمایی آغاز شد.
علی معلم تهیه‌کننده‌ی این پروژه را برعهده دارد. او ضمن اعلام این خبر از تولید این سینمایی، به عنوان پروژه بین‌المللی یاد کرد و افزود: شخصیت کوروش از جهت جایگاه تاریخی و ملی، پایه‌گذاری امپراتوری چندملیتی و بزرگ جهان، بنیانگذاری حقوق بشر و احترام به ادیان ششصد سال پیش از میلاد (زمانه‌ای که هنوز در جهان بحث حقوق بشر حضور اولیه هم نداشت)، پذیرش این شخصیت تاریخی از جانب ادیان الهی (به خصوص ذکر این شخصیت در قرآن کریم با عنوان ذوالقرنین) در شرایط امروز جهان که قدرت‌های بزرگ و بی‌تاریخ درصدد نفی جایگاه ایران در معادلات جهانی هستند، بسیار حائز اهمیت است. از این رو اقدام برای ساخت این پروژه‌ی ملی که از مرحله‌ی نخست به توان یکایک ایرانیان و دست‌اندرکاران و متخصصان شریف سینمای ایران متکی خواهد بود در دستور کار قرار گرفت.
معلم، مسعود جعفری جوزانی را به عنوان کارگردان این کار معرفی کرد و گفت: از ابتدای دهه‌ی ۶۰ تا امروز مسعود جعفری جوزانی، جایگاه ویژه‌یی در آثار متعدد خود از «جاده‌های سرد» و «شیر سنگی» تا مجموعه‌ی تاریخی «در چشم باد» در سینمای ما داشته است و گزینه شایسته‌ی رهبری هنری این پروژه‌ی بزرگ است.
معلم گفت: به جهت حفظ اصالت این پروژه در مرحله‌ی نخست، قرار بر این شده که سرمایه‌گذاری روی این پروژه متکی به ایرانیان توانمند و فعال در حوزه‌ی اقتصاد و دوستدار وطن انجام و مراحل سرمایه‌گذاری به صورت شفاف دنبال شود. از این رو با نظر به حجم بالای سرمایه‌ای این پروژه و لزوم وابستگی آن به سرمایه‌های خصوصی با اعلام عمومی پذیرش سرمایه‌گذاری از سوی ایرانیان پاک‌نهاد که در گوشه و کنار جهان و ایران بزرگ اسلامی علاقه‌مند به حمایت از این اثر ملی هستند، از علاقه‌مندان درخواست می‌کنیم نحوه‌ی مشارکت خود را اعلام کنند.
معلم در پایان جزییات بیشتر درباره فیلم «کوروش کبیر»، بازیگران بین‌المللی و ایرانی و تکنولوژی‌های جدید در ساخت آن را به خبرهای بعد موکول کرد.
 

منبع: isna.ir

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

۱۴پاسخ به “ساخت «کوروش کبیر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی”

 • پگاه:

  باید جالب باشه اتفاقا من این عکس و با مداد رنگی کشیدم

 • sara:

  فیلم درچشم بادش که خیلی قشنگه اینم ایشا الله خوب از آب در بیاد

 • ناشناس:

  امیدوارم این فیلم به بزرگی و زیبایی نام کورش کبیر باشه. ;-)

 • پگاه:

  فکر کنم توی این فیلم هم هر چی فک و فامیل داره بیاره :razz:

 • ملیکا:

  چه عجب بالاخره یکی همت کرد از هویت و تاریخ کشورش یه فیلم بسازه

 • یه نفر:

  هیف. من به کارگردانی و بازیگری علاقه مندم. می خواستم بزرگ شدم خودم این کارو بکنم. این برام یک هدف بود. اما … .
  ولی بازم دمشون گرم که می خوان از تاریخمون فیلم بسازن. آخه فقط همین تاریخمونه که مارونگه داشته. وگرنه الان که اونقدر چیزی واسه پز دادن نداریم. :sad: :grin:

 • نادرشاه افشار:

  فرمان میدهم طوری ساخته نشود که به هویت ایرانی بی احترامی شود و از اضافه کردن موارد من درآوردی و از حذف موارد واقعی و اصل زندگی کوروش خودداری شود . ضمنا یادآوری شود که کوروش کبیر زاده انشان همان ایذه کنونی در استان خوزستان است .

 • نادرشاه افشار:

  نظر ، نظر نادرشاه افشار است . تاریخ را از من جویا شوید . آیا شما از انشان اطلاعی دارید . آیا به قدمت این شهر بزرگ با قدمت ۶ هزاره ساله واقفید .آیا شما از شهر سنگ نگاره های ایران اطلاع دارید . خود کورش کبیر می فرماید من پادشاه انشان هستم . آیا شما از کولفرح ، اشکفت سلمان که قدمتشان از تخت جمشید نیز بیشتر است اطلاع دارید . کورش زاده این شهر بزرگ با پیشینه تاریخی است .

 • اردشیر بختیاری:

  همین که همت گماردند جای بسیار سپاس است.
  فقط امیدوارم که در جایگاه نام بزرگ کورش بزرگ باشد.

 • امیر عباس:

  داداش اگه بهشون دسترسی داری بگو نسازن;-)
  همون ۴۰ سرباز و حضرت یوسف و … با اون دکور و طراحی صحنه و لباس مزخرف و مضحکشون بس یود
  نمی خواد دیگه با ساخت این فیلم دید نو (و مخرب) رو عصر هخامنشی و کوروش باز کنند.

  این فیلم فاجعه ی گندبار دیگری از سینمای ایران خواهد بود.
  خواهید دید.
  نام کوروش همین جوری پاک بمونه بهتره… اینا بازم طبق عادت پوچ همیشگیشون برای بزرگ جلوه دادن اسلام و شخصیت های اسلامی که ۲۶۰۰ سال پیش نبودند، نام و اعتبار کورش رو نیز خراب میکنند.

 • ناشناس:

  سلام
  اگه واقعه اند بخش از هزینه به بخش خصوصی و سرمایه گذاری دیگر از ایرانیان خارج از کشور واگذار شود فکر کنم کار خوب وجهانی از کار دربیاد ولی اگه به ی تهیه کننده اکتفا بشه که فکر نمیکنه چیزی جز دکورهای که دوست عزیزم ما ذکر رو شاهد باشیم
  به نظر من این پروژه چون ی فیلم تاریخی هست پای ابروی ایرانی و تاریخ ایران درمیان هست باید هزینه زیادی برای دکور هرینه شود / درمورد کارگردانی هم باید بگم که آقای جوزانی از پس این پروژه برخواهند آمد چون واقعه اند کارگردان بزرگ و موفق ای هستن این را ایشان در فیلم در چشم باد صابت کرده اند

 • بهرام گور:

  امیدوارم بتواند جواب فیلم ۳۰۰ سراسر دروغ را بدهد.آخه خشایار شاه در جنگ سالامین شکست خورد نه ترموپیل.به گفته مورخین خشایار شاه زیباترین پادشاه در عصر خودش بوده.
  به نام اهورامزدا-به نام کوروش-به نام ایران :?:

 • مهیار:

  سلام…
  پیشنهاد خیلی خوبیه، امیدوارم زودتر عملی شه. فقط امیدوارم این فیلم شکوه واقعی ایران رو نشون بده و ارزش دیدنش رو در خارج از کشور داشته باشه. من دوم اردیبهشت توی وبلاگم درباره همین موضوع گفته بودم:

  ایده هاشون ماشالا خیلی شبیه همون حرفای منه ها! میبینم که حرفام تاثیر داشته انگار… :razz: