کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

“هفت دقیقه تا پائیز” فیلمی که می‌تواند رکود گیشه را بشکند

بازگشت هدیه تهرانی به سینما با فیلم “هفت دقیقه تا پائیز” به تهیه‌کنندگی جمال ساداتیان می‌تواند رونقی تازه به اکران روزهای پایانی بهار ۸۹ بدهد.فیلم سینمایی “هفت دقیقه تا پائیز” به کارگردانی علیرضا امینی از ۲۶ خردادماه روی پرده می‌رود، هدیه تهرانی بازیگر اصلی این فیلم است که پس از دوری چهار ساله از سینما او را در فیلمی می‌بینم. تهرانی که پس سال‌های دوری از سینما در “هفت دقیقه تا پائیز” نقشی متفاوت را بازی کرد.
او بعد از “چهارشنبه سوری”، در بخش تولید فعالیت‌هایی داشت ، به عکاسی حرفه ای روی آورد و در انیمشن “تهران ۱۵۰۰″ صداپیشگی را تجربه کرد، این ها نشان می داد تهرانی پس از ۱۴ سال به دنبال تجربه های دیگری در سبنما است که محدود به بازیگری نمی شود.

حضور ستاره فیلمهای پرفروش سالهای گذشته می تواند رونقی دوباره به اکران بدهد، اکران سال ۸۹ هنوز نتوانسته آن طور که باید رضایت تهیه کنندگان و سینماداران را تامین کند و به جز کمدی “پوپک و مش ماشاالله” فیلمی با اقبال مخاطب همراه نبوده است، اما شروع بازی های فوتبال جام جهانی و بالا رفتن تب فوتبال ممکن است بازگشت ستاره سینما را تحت تاثیر قرار بدهد و تماشاگران سینما ترجیح بدهند بازی های پرهیجان فوتبال را دنبال کنند.

اما آنچه برای موفقیت این فیلم امیدواری ایجاد می کند داستان تازه و فضای اجتماعی آن است، پارسال هم فیلم سینمایی “درباره الی” با وجود قصه تلخی که داشت در میان انبوه کمدی های سطحی توانست مخاطب خود را جذب کند و حتی عرضه آن در شبکه ویدئویی با استقبال مواجه شد.”هفت دقیقه تا پائیز” هم چنین وضعیتی دارد. دومین تجربه علیرضا امینی پس از “استشهادی برای خدا” در سینمای قصه گو تصویری تاثیرگذار از روابط انسانی و مسائل روز جامعه ارائه می دهد که برای مخاطب جدی سینما جذاب است.

حضور هدیه تهرانی پس از چند سال دوری از سینما در کنار بازی خوب محسن تنابنده و حامد بهداد از دیگر امتیازهای فیلم است، فیلمی که آن گونه که شایسته اش بود در جشنواره فیلم فجر دیده نشد اما در همان اکران جشنواره ای دوستدارانی پیداکرد که احتمالا زمان اکران عمومی به کمک فیلم می آیند و زمینه معرفی و دیده شدن آن برای مخاطب را فراهم می کنند.

اگر هدیه تهرانی که زمانی به فروش فیلم متوسطی مانند “دنیا” کمک می کرد یا مخاطب بیشتری را جذب فیلم‌های تلخی چون “چهارشنبه سوری” و “شوکران” می کرد هنوز جایگاه و موقعیت یک ستاره را داشته باشد می تواند “هفت دقیقه تا پائیز” را به پرفروش ترین فیلم اکران بهار ۸۹ تبدیل کند و این یعنی شروع دورانی تازه برای این بازیگر و حتی کارگردان فیلم.

علیرضا امینی که با سینمای ضد قصه و متفاوت راهش را در این سینما باز کرد با “استشهادی برای خدا” نشان داد می خواهد با کارگردان و تهیه کننده حرفه ای و در فضای حرفه ای کار کند، حاصل این تغییر مسیر چرخش او در “استشهادی …” و “هفت دقیقه…” است. باید دید امینی در این تجربه موفق می شود یا پرونده اکران این فیلم در شرایطی غیرقابل پیش بینی بسته می شود.

هدیه تهرانی، محسن تنابنده، حامد بهداد و خاطره اسدی بازیگران این فیلم هستند که در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد. امینی فیلمهای سینمایی “نامه های باد”، “دانه های ریز برف” ، “زمان می ایستد” و… را در کارنامه دارد.
 
منبع : مهر

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

یک پاسخ به ““هفت دقیقه تا پائیز” فیلمی که می‌تواند رکود گیشه را بشکند”

  • ashna:

    همین چند ماه یه فیلم بازی کرده بود اسم فیلم یادم نیست اون اولین فیلم بعد از چند سال بازی نکردن بود :?: