کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

سریال «قهوه تلخ» مهران مدیری در قالب لوح فشرده عرضه می‌شود

امکان پخش «قهوه تلخ» از سیما تا لحظات آخر وجود دارد
یکی از نویسندگان «قهوه تلخ» گفت: در حال حاضر این سریال قرار است در قالب لوح فشرده در شبکه‌ی نمایش خانگی عرضه شود.
خشایار الوند در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: تاکنون سیما و تهیه‌کنندگان مجموعه‌ی «قهوه تلخ» به توافقات مالی نرسیده‌اند. بنابراین قرار است سری اول لوح فشرده این مجموعه تا پایان ماه جاری روانه بازار شود. البته امکان دارد در لحظات آخر، امکان پخش «قهوه تلخ» از سیما فراهم شود.
او با اشاره به اخباری که درباره‌ی بازبینی این سریال از سوی مسؤولان سیما منتشر شده بود، اظهار کرد: ممکن است برخی قسمت‌های «قهوه تلخ» از سوی مسؤولان سیما دیده شده باشد ولی بازبینی این سریال شایعه است.
الوند در ادامه با بیان این‌که ما خط قرمزهای سیما را می‌شناسیم، گفت: هم نویسندگان و هم کارگردان «قهوه تلخ» از این مورد اطلاع دارند بنابراین این سریال را به گونه‌ای ساخته‌اند که مشکلی برای پخش از سیما نداشته باشد و تنها به دلایل مالی تاکنون روی آنتن رفتن آن از سیما منتفی است. چراکه «قهوه تلخ» کاملا در بخش خصوصی و با صرف هزینه زیاد ساخته شده است.
او ادامه داد: مگر دیوانه‌ایم که علاقه به از دست‌دادن ارتباط با مخاطبان میلیبونی سیما را داشته باشیم؛ ما بزرگ شده تلویزیون هستیم و به چگونگی نگارش سریال برای این رسانه آشنایی داریم.
الوند که به همراه امیرمهدی ژوله «قهوه تلخ» را می‌نویسد، درباره روند نگارش این سریال و نوع طنز آن گفت: تاکنون ۳۲ قسمت از «قهوه تلخ» نوشته شده است و در نگارش آن تلاش شده است طنز ویژه مهران مدیری رعایت شود به گونه‌ای که لهجه‌ای به تمسخر گرفته نشود و شوخی‌هایی که در شأن مردم نیست، نوشته نشود اما سریال در عین حال بامزه باشد.
او درباره‌ی چگونگی هماهنگی با ژوله به منظور نوشتن متن‌هایی یک دست در شرایطی که «قهوه تلخ» سرپرست نویسندگان ندارد، اظهار کرد: چند قسمت اول برخی از سریال‌های داستانی پیوسته داشت و در ادامه در هر قسمت داستانی مستقل روایت می‌شد. تعداد نویسندگان این مجموعه‌ها حدود هشت نفر بود که پیمان قاسمخانی به عنوان سرپرست نویسندگان پرکار آنان نظارت می‌کرد تا یکدستی متن‌ها حفظ شود.
سریال‌های «مرد هزار چهره» و «دوهزار چهره» که سبک جدید گروه سازنده سریال‌های مدیری است نیز به علت محدود بودن تعداد قسمت‌ها (حدود ۶۴ قسمت)، نگارش اپیزودها بین نویسندگان تقسیم شد و پیمان در «مرد هزار چهره» مراقب تداوم یکدستی متن‌ها بود.
او با اشاره به نگارش «قهوه تلخ» اظهار کرد: من و ژوله به علت همکاری سال‌های اخیر با سلیقه‌های همدیگر آشنا هستیم بنابراین برای هر قسمت نقطه آغاز و پایانی را طراحی می‌کنیم و پس از مشخص شدن سیناپس، هر دو نگارش را آغاز می‌کنیم به گونه‌ای که اگر به عنوان مثال قسمتی متشکل از ۱۴ سکانس است ۷ سکانس را من می‌نویسم و ۷ سکانس را ژوله الوند در پایان به نگارش درمی‌آورد، گفت: به گونه‌ای متن را می‌نویسیم تا احساس وجود ناهمخوانی در آن نشود البته اگر چنین حسی در مدیری ایجاد شود او تلاش می‌کند این کاستی را از بین ببرد.
به گزارش ایسنا، مجموعه «قهوه تلخ» به تهیه‌کنندگی مجید گلیان و حمید گلیان درحال ساخت است و از بازیگران آن به سیامک انصاری، مهران مدیری، علی لک پوریان، آرام جعفری و سحر زکریا می‌توان اشاره کرد.داستان این سریال با بازی سیامک انصاری آغاز می‌شود. او در آغاز -که در دنیای امروز می‌گذرد- یک فنجان «قهوه تلخ» می‌خورد و با خوردن آن به تاریخ سفر می‌کند.

منبع: isna.ir

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

۴پاسخ به “سریال «قهوه تلخ» مهران مدیری در قالب لوح فشرده عرضه می‌شود”