خرداد ۰۶

به گزارش ایسنا، مراسم فرش قرمز پروژه سینمایی «شاهزاده پارسی: شن‌های زمان» جمعه ۲۸ می (۷ خرداد) برگزار می شود.
این فیلم با حضور سینماگرانی چون «جک گیلنهال»، « جما آرترون» و «جوین میک» توسط کمپانی فیلمسازی « والت دیزنی» آماده نمایش شده است.
به گزارش کامینگ سون، شاهزاده پارسی به کارگردانی نویل فیلمساز بریتانیایی و خالق آثاری چون « چهار عروسی و یک تشییع جنازه » و توسط «جری بروکهایمر» تهیه شده است.
مایکل نویل در کارنامه‌اش ساخت فیلم‌های «هری پاتر و جام آتش» و« لبخند مونالیزا » و البته فیلم تحسین شده «دنی براسکو» را به ثبت رسانده است.
تهیه کننده اثر هم جری بروکنهایمر چهره مطرح سینمای دنیاست که در سال‌های اخیر فیلم‌های پادشاه آرتور و دژاوو را تهیه کرده است.
گیلنهال در فیلم «شاهزاده پارسی» در نقش «دستان» یک شاهزاده جوان ایرانی در قرن ششم ظاهر می‌شود که با ملحق شدن به «تامینا» با نقش‌آفرینی «جما آرترون»، یک شاهزاده تبعیدی و دست‌یابی به هدیه‌ای از خدایان توانایی مالک‌شدن و تسلط بر دنیا را به‌دست می‌آورد.
دستان، شاهزاده‌ای جوان، باید نیروها را به تهمینه، یک شاهزاده حساس و چابک، ملحق کند تا از به‌دست‌آوردن شن‌های زمان (که هدیه‌ای از طرف خدایان است که می‌تواند زمان را به عقب بازگردانده و به صاحبش، توانایی اداره جهان را می‌دهد) توسط یک نجیب‌زاده شرور، جلوگیری کند.
از دیگر بازیگران «شاهزاده پارسی» می‌توان به «آلفرد مولینا»، «بن کینگزلی» و «تونی کبل» اشاره کرد.
«جردن مکنر» که بازی شاهزاده پارسی را طراحی و تهیه کرده است در نگارش فیلم‌نامه این اثر نیز سهیم است.
سری بازیهای شاهزاده ایران چند بازی به روایت جردن مکنر و ساخته شرکت یوبی سافت است که سری به تمدن ایران می‌زند. شاهزاده ایران چندگانه می‌باشد. موضوع داستان سند تاریخی ندارد و قبلا اتفاق نیفتاده است.
داستان به قبل از تولد مسیح برمی‌گردد که ایران کشوری قدرتمند و نامدار و همسایه کشور بابل است. نوع داستان در نسخه‌های بازی متفاوت است. این بازی از نوع اکشن بوده و ابزار جنگ در این بازی سنتی (مانند شمشیر و تیر و کمان) است.
بنابراین گزارش، «شاهزاده پارسی» در انگلستان و مراکش فیلم‌برداری شد و بودجه صرف‌شده برای این پروژه بالغ بر ۱۵۰ میلیون دلار (۱۰۰ میلیون یورو) بوده است.
پروژه شاهزاده پارسی برای نخستین‌بار در مراکش مقابل دوربین رفت و فیلمبرداری آن سه ماه به طول انجامیده است.
بن کینگزلی بازیگر اسکاری سینمای آمریکا نیز که در نزد مخاطبان سینمایی با آثاری چون گاندی شناخته می‌شود و در فیلم «خانه‌ای از شن و مه» تجربه بازی در نقش یک سرهنگ مهاجر ایرانی را داشت در این فیلم در نقش آفرینی می‌کند.
مراحل پس از تولید فیلم شاهزاده پارسی نیز یک سال به طول انجامیده است.
برای ساخت این فیلم سینمایی هیچ تماسی با چهره‌های مطرح ایرانی هالیوود گرفته نشده و آن طور که از اخبار بر می‌آید، فعالیتی هم مبنی بر این ارتباط انجام نشده است.
«مایک نویل» کارگردان «شاهزاده پارسی: شن‌های زمان» چندی پیش ساخت یک فیلم در ژانر جاسوسی را برای شرکت فیلمسازی «برادران وارنر» برعهده گرفته است.
 

منبع: isna.ir

این مطلب را به وسیله گزینه های زیر به اشتراک بگزارید و لذت ببرید
  • RSS

نوشته ای از admin

نوشتن دیدگاه

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد