کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

متن


اکران یک فیلم پس از ۳۰ سال با بازی فخری خوروش و ایرج قادری!

به گزارش اعتماد، فیلم سینمایی «پنجمین سوار سرنوشت» بعد از ۳۰ سال به نمایش عمومی درآمد. دیدن تصاویر روزگار جوانی ایرج قادری و فخری خوروش روی سردر سینماها بسیاری را متعجب کرده است. فیلم «پنجمین سوار سرنوشت» که در سال ۱۳۵۹ ساخته شده است در آستانه سال ۱۳۸۹ به اکران عمومی درآمده است تا بار دیگر سیاست هایی که شمقدری و همراهانش در معاونت سینمایی در پیش گرفته اند نمود پیدا کند. اکران فیلم هایی که در دوره های قبل به دلایل مختلف توقیف بوده اند از زمانی که جواد شمقدری بر کرسی معاونت سینمایی وزارت ارشاد تکیه زده به یکی از کارهای این معاونت تبدیل شده است. سیاستی که بسیاری از نزدیکان دولت آن را به نگاه آزاداندیشانه تعبیر کرده اند و هربار وزیر ارشاد آن را انکار کرده است، به گونه یی که در کنفرانس مطبوعاتی جشنواره فجر درباره نگاه لیبرال معاونت سینمایی به فیلم ها در پاسخ به فارس گفت؛ «تا یک فیلم رفع توقیف می شود عده یی جوری برخورد می کنند که انگار همه چیز آزاد شده است. اما ما هیچ وقت خطوط قرمز را نادیده نمی گیریم.»
چندی پیش داریوش باباییان که پخش فیلم را بر عهده گرفته است درباره اکران این فیلم گفت؛ «سرانجام پس از ۳۰ سال «پنجمین سوار سرنوشت» از فهرست فیلم هایی که رنگ پرده را ندیده اند خارج شد و قرارداد آن در شورای صنفی نمایش به ثبت رسید.» به گزارش فارس «پنجمین سوار سرنوشت» را سعید مطلبی همکار قدیمی ایرج قادری کارگردانی کرده که در سال های اخیر به عنوان فیلمنامه نویس فیلم «محاکمه» در سینمای ایران فعالیت داشته است. این فیلم به دلیل حضور ایرج قادری که از اوایل دهه ۶۰ نتوانسته بود مجوز بازیگری دریافت کند، توقیف شده بود.
به گزارش مهر علیرضا سجادپور مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی هم درباره اکران این فیلم توضیحاتی داد؛ «تهیه کننده این فیلم مرحوم توبه خواه چندین سال پیش فوت کردند و خانواده او نیز پیگیر نمایش آن نبودند ولی چندی پیش درخواست کردند «پنجمین سوار سرنوشت» اکران عمومی شود.» او درباره مشکلات تولید این فیلم گفت؛ «پس از تولید، این فیلم به دلیل حضور برخی بازیگران مدتی توقیف بوده، اما بعد از مدتی مشکل فعالیت این افراد برطرف می شود. در حال حاضر هیچ مشکلی برای نمایش نداشته و با پیگیری خانواده توبه خواه «پنجمین سوار سرنوشت» به تازگی اکران عمومی شده است. البته با توجه به زمان تولید نمایش ویژه یی ندارد.» البته او توضیحات دیگری هم برای اکران غیرمنتظره این فیلم ضمیمه حرف هایش کرد؛ «با توجه به ایام عزاداری و تعویق اکران فیلم «به رنگ ارغوان» ظاهراً فیلم دیگری هم برای نمایش در این زمان نبوده و به همین دلیل با اکران آن موافقت شده است.» در خلاصه داستان فیلم «پنجمین سوار سرنوشت» آمده است؛ محسن جوان ورزشکار، که در خانواده یی فقیر زندگی می کند، به گروهی مذهبی که فعالیت های سیاسی دارند می پیوندد. سازمان امنیت رژیم طاغوت برای نابود کردن او، با طرح نقشه یی محسن را به اعتیاد می کشاند و… . فخری خوروش، ایرج قادری، فرهنگ حیدری، رسول توکل و حسن کاظمیان از جمله بازیگران این فیلم هستند.
 

منبع: etemaad.ir

۶پاسخ به “اکران یک فیلم پس از ۳۰ سال با بازی فخری خوروش و ایرج قادری!”

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید