شهریور ۲۴

رضایا و ۲ ای اف ام ، دو خواننده موسیقی زیر زمینی هستند که ” معجون” پاپ و رپشان، برای اولین بار با ترانه “نازی ، ناز گل من” ارایه شد و در زمانی کوتاه توانست نه تنها در میان قشر نوجوان و جوان، که بین قشرهای ” پاپ” تر نیز جای خود را باز کند

قرارمون در استودیویی در وسط تهران بود. با ترافیک ساعت پنج بعد از ظهر پایتخت، نیم ساعت بدقول شدم ولی در تمام طول راه، پا می کوبیدم و با dریتم “جاماییکایی ” ترانه “نازگل” یا “نازی” بچه ها، یواشکی قر میریختم. همان ترانه ای که گروه بی نام “رضایا” و “تو ای ام اف” رو به همه شناساند!

در استودیو که حال و هوای آن بر خلاف ساختمان کهنه “قهوه ایش”، به سبب حضور تعداد زیادی از هنرمندان موسیقی و بویژه نوجوان های “زیر زمینی خوان” ، پر شور و قرمز بود، رضایا به استقبالم آمد. نوجوان لاغر که متولد ۱۳۶۵ است و پشت سرش، ۲ ای اف ام ، نوجوان ولی ورزیده تر.

با هم از لابلای حاضرین در استودیو ، ( که ظاهرا از هواداران هنرمندی بودند که در آن لحظه مشغول ضبط ترانه ای بود ) گذشتیم و روی صندلی های اتاق ” آهنگسازی ” فرود اومدیم. قبل از شروع ، از بین حرفهای بچه ها ، می فهمم که رضایا دانشجوی سال دوم رشته موسیقی هست و آرمین هم منتظر ورود به دانشگاست. بر خلاف تصورم نام “رضایا ” ، رضا نیست و ” امیر” هست! اسم ۲ ای اف ام هم که مرا دست می اندازه و می خنده، آرمینه
قدم خیر ” نازی ”

برای شروع ، به سراغ ” نازی ” میروم. ترانه ” نازی ” … ترانه موفقی که تلفیق “ریتم لاتین ” اش با صدای پاپ ” رضایا ” و رپ ” ۲ ای اف ام ” و ” شاهین فلاکت ” ، کلامش رو بر سر زبان ها وقرش رو بر لبه کمر ها انداخته. رضایا ، با تاکید بر این نکته که این ترانه، نه نخستین ترانه گروه بی نام ” رضایا- ۲ ای اف ام ” ، که ” گل سر سبد ” آنهاست می گوید : خوب من و آرمین ، قبل از این ترانه ، کارهای مشترک و تکی دیگر هم داشتیم ولی این ترانه باعث شد تا ما شناخته شده تر بشویم.

 

 

من نزدیک دو ماه روی ترانه و آهنگش کار کردم تا بر سر زبان های بیافتد آرمین ۲ ای اف ام ، در مورد نحوه ساخت و پرداخت این ترانه میگوید : قبل از این ترانه ، من و رضایا ، اولین ترانه مشترکمان رو به اسم ” بی معرفت ” خواندیم. بعد تصمیم گرفتیم که یک کار رقصی شاد برای نوروز ۸۶ حاضر کنیم . یک روز که داشتیم نقشه اش را می کشیدیم، شاهین فلاکت را در استودیو دیدیم و به اون هم پیشنهاد دادیم که قبول کرد و این ترانه شکل گرفت . در همان نوروز ۸۶ ، ما ویدیو این ترانه را نیز تهیه کردیم. درست یک هفته بعد، در آخرین روزهای تعطیلات عید بود که در سفرمان به شمال، دیدیم که اوضاع عوض شده و هر جا که میرویم بچه ها ، میریزن سرمون و امضا می خوان !

آرمین ، در پاسخ به سوال من در مورد اینکه آیا این ترانه ” اصلی” است یا تقلیدی از یک ترانه لاتین است ، می گوید : ما ترانه های تقلیدی یا ” کاور ” هم داشتیم ولی ریتم و موسیقی این ترانه ” اصلی ” است و رضایا ، آن را ساخته و محمود تنظیمش کرده است .

از رضایا در زمینه تضاد و توافق ” دانشگاه موسیقی ” و ” حال و هوای زیرزمین ” می پرسم : خوب ببین ، تضاد که خیلی وجود داره . اولا هم کلاسی هام زیاد موافقم نبودن. من همیشه سعی می کنم ، بر خلاف سایر بچه های موسیقی زیر زمینی ، آموخته های دانشگاهم رو از آهنگسازی تا سولفژ ، در کارهایم به کار بگیرم و این شاید باعث میشود که در بعضی زمینه ها متفاوت تر عمل کنیم.

این مطلب را به وسیله گزینه های زیر به اشتراک بگزارید و لذت ببرید
 • RSS

نوشته ای از admin \\ tags: , ,

۱,۸۵۴ دیدگاه برای “ گفتگو جالب و خواندی با رضایا و ارمین تو ای اف ام”

 1. ثمینه می گوید:

  من رفیق فابریک می خوام :mrgreen:

  [پاسخ]

  محیا پاسخ در تاريخ تیر ۳۱م, ۱۳۸۹ ۳:۱۷ ق.ظ:

  :roll: :oops: :roll: :oops: :roll: :oops: :roll: :oops: :roll: :oops: :roll:

  [پاسخ]

 2. بهار می گوید:

  سلام بچه ها
  من تنهام ۱کی بامن بحرفه :razz: :razz:

  [پاسخ]

  نادیا پاسخ در تاريخ تیر ۳۱م, ۱۳۸۹ ۱۲:۲۴ ق.ظ:

  من هستم باهات میحرفم
  اهل کجایی :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

  [پاسخ]

 3. نادیا می گوید:

  سلام چرا هیچ کی نیست اینجا :sad: :cry: :arrow:

  [پاسخ]

 4. parisa می گوید:

  سلااااااااااااااااااااااااممم برو بچ ;-)

  [پاسخ]

 5. نادیا می گوید:

  بابا منم تایید کن ادمین خان ۰…

  [پاسخ]

 6. عماد می گوید:

  من عاشق ارمین تو ای اف ام هستم دوست دارم از نزدیک ببینمش.
  من شماره تلفن ارمین و میخوام. :?: :!: :roll:

  [پاسخ]

نوشتن دیدگاه

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد