کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

نجم ‌الدین شریعتی‌ ‌مجری برنامه سمت خدا

در نخستین روزهای ضیافت بندگی، مهمان سفره رنگین کلام نجم‌الدین شریعتی شده‌ایم؛ کلامی شیرین چون شهد دلچسب خرمای سفره‌های افطار. شریعتی در شهرستان همیشه‌بهار تنکابن به دنیا آمده و ۲۸ بهار عبودیت را پشت سر گذارده است. وی پس از اخذ دیپلم برای ادامه تحصیل در دانشگاه، به تهران عزیمت می‌کند و دست تقدیر، حکایت همیشگی دامنگیری خاک غربت را برایش رقم می‌زند…

نقطه ب، پدر مهربان، نقطه اوج، برکت، مشکات، نشونی، عقیق، خانه دوست، امیدهای ایران، زلال احکام و … برنامه‌هایی است که تاکنون در مقام مجری یا مجری – بازیگر از او شاهد بوده‌ایم.

شما هم به مهمانی خوب خدا دعوت شدید؟

همه دعوتیم.

پس سلام‌تان به خدا…؟

اللهم انت السلام و منک السلام و لک السلام و الیک یعودالسلام.

این ماه درآسمان دل جا دارد؟

قطعا همین‌طور است. همان هلال باریک نقره‌ای اول ماه، کارت دعوتی است  برای همه ما و خوش به حال آنهایی که آسمان دلشان فراخ و گسترده است و می‌توانند این ماه را در دلشان ببینند. اگر دل، کوچک باشد شاید این ماه دیده نشود.

اگر آسمانش ابری بود؟

باید ابرها را کنار زد. اصلا فلسفه این ماه، صافی آسمان دل است. بهترین فرصت فراهم شده است تا غبار غفلت را از آینه دلمان بزداییم.

در دل شما قرص کامل است یا هلال؟

باید به قرص کامل برسیم. با هلال شروع می‌شود و وقتی به تکامل رسید انسان می‌تواند بهترین استفاده‌ها را از آن بکند و درخشش آن را ببیند.

ماه شب چهارده هم می‌شود؟

اگر تلاش کنی و دل را به سمت نورانیت سوق دهی، حتما می‌شود.

در ماه مبارک رمضان، اجراهایتان را به کدام دعا پیوند زده‌اید؟

در این ماه، همه مهمان ضیافت بزرگ خداییم و معمولا میزبان، درخواست مهمان را رد نمی‌کند، بنابراین از صمیم قلب دعا می‌کنم که اللهم ارزقنا حج بیتک الحرام فی عامی هذا و فی کل عام…

لحظه خوب دعا چه به یادتان می‌ماند؟

آمدن آن کسی که باید بیاید.

اجراهای این روزها رنگ خدا دارد؟

فضا به گونه‌ای است که همه‌جا رنگ خدا گرفته است. همه‌جا عطر بوی خدا را می‌دهد و این خودش کمک می‌کند تا چه بخواهیم و چه نخواهیم این حال و هوا به اجراها نیز منتقل شود، ان‌شاءالله که داشته باشد. اگر خودش بخواهد حتما این‌طوری خواهد بود.

و رنگ خدا؟

قشنگ‌ترین رنگ است. الله نور السموات و الارض… نور هر رنگی است خدا هم همان رنگ است.

ماه رمضان امسال، نشونی شما را از کدام برنامه بجوییم؟

برای ماه رمضان، همین برنامه زلال احکام را از شبکه سوم سیما تقدیم بینندگان خواهیم کرد. البته خیلی دلم می‌خواست تغییراتی در آن ایجاد شود اما متاسفانه به دلیل کمبود وقت، این اتفاق نیفتاد. در شبکه جام‌جم هم ماه رمضان‌ها برای نوجوان‌ها، برنامه امیدهای ایران را اجرا می‌کنم، همچنین در حال آماده‌سازی یک کار مستند برای شبکه سوم سیما نیز هستم.

پس مستقل شدید؟

بله، خیلی وقت است [می‌خندد].

چه تغییراتی برای برنامه زلال احکام مد نظر داشتید؟

دلم می‌خواست فضای برنامه دلنشین‌تر و متناسب‌ با حال و هوای ماه مبارک رمضان باشد و بخشی از آن در فضای باز ضبط شود و من و حاج‌آقا فلاح‌زاده (کارشناس برنامه)‌ به میان مردم برویم و با اصناف و آدم‌های مختلف صحبت کنیم و همان‌جا داغ داغ به سوالاتشان پاسخ بدهیم که متاسفانه نشد.

البته برای این که بتوانیم به سوالات بیشتری پاسخ دهیم صحبت‌های ابتدا و انتهای برنامه را نیز کمتر کرده‌ایم، البته در این میان نقش حجت‌الاسلام فلاح‌زاده را نیز نباید نادیده گرفت؛ احاطه کامل ایشان به فقه و احکام و نحوه پاسخگویی و دسته‌بندی که در بیانشان دارند به مخاطب کمک می‌کند تا راحت‌تر مسائل شرعی را دریابد و در ذهنش ماندگار شود. همه این موارد باعث شده تا ترس و واهمه‌ای در ما به وجود آید که مبادا تکرار برنامه به همین شکل باعث ایجاد دافعه گردد، لذا به اتفاق کارشناسان مختلف در تلاش هستیم تا با نوآوری در ساختار و استفاده از آیتم‌ها و شیوه‌های جدید، برنامه را بهتر از گذشته ارائه دهیم.

فاصله‌‌ها را در اجرا می‌توان فریاد زد؟

اگر فاصله من و مخاطبم نزدیک باشد، نیازی به فریاد زدن نیست. خیلی راحت، صمیمی و در گوشی‌تر می‌توانی با او صحبت کنی اما گاهی اوقات که این فاصله زیاد باشد می‌توانی فریاد بزنی. آن‌وقت این فریادها می‌تواند به هر نحوی باشد.

با سکوت چطور؟

سکوت بلندترین فریاد است.

این فاصله‌ها چطور ایجاد می‌شود؟

معمولا به مخاطب و کاراکتر مجری بستگی دارد. اگر مخاطب با مجری همذات‌پنداری کند، فاصله به حداقل می‌رسد اما اگر احساس کند مجری شعار می‌دهد و سخنانش با باورهایش در تضاد است نمی‌پذیرد و در نتیجه این فاصله بیشتر می‌شود.

به نظر می‌رسد شما در اجرایتان از گزینه فریاد بیشتر از سکوت استفاده کرده‌اید؟

همیشه این طور نیست، زیرا فریاد را خیلی باور ندارم مثلا ما نمی‌توانیم در اجرا فریاد بزنیم که خدا هست. ما اطلاع‌رسانی می‌کنیم اما مخاطب خودش باید به این باور برسد و به سراغش برود.

شما زودتر اجرا را فراموش می‌کنید یا اجرا شما را؟

فکر می‌کنم اجرا زودتر مرا فراموش کند. سیستم این طوری است. تا زمانی می‌توانی در این عرصه بمانی که حرفی برای گفتن داشته باشی. ماندگاری در اجرا از آن کسی است که با استفاده از نوآوری و خلاقیت، تمام ظرفیت‌ها و استعدادهایش را به کار گیرد و به یک سری تولیدات فکری فاخر برسد و متناسب با نیاز جامعه و مخاطب پیش رود. تا وقتی پا به پای مخاطب جلو روی، تو را می‌پذیرد و تا وقتی پذیرفته‌شده باشی، هستی. گاهی اوقات مجری با مخاطب همراه نیست؛ یا بسیار جلوتر حرکت می‌کند و یا عقب‌تر است. اگر بیننده نتوانند چشم‌انداز حضور تو را درک کند، جایی برای ماندن نخواهی داشت. سوالی که شما پرسیدید نسبی است. اگر کسی بخواهد در این عرصه بماند باید استانداردهایش را رعایت کند.

شما رعایت کرده‌اید؟

به هیچ عنوان قصد تعریف از خودم را ندارم اما بیشتر دوستان جوانم که از جامعه دانشگاهی هستند، می‌گویند آن چیزهایی که برای ما خیلی مهم و ارزشمند است و باید رعایت کنی را در اجرایت می‌بینیم. این اظهارنظرها علاوه بر این که به من کمک می‌کند، بار مسوولیتم را نیز سنگین‌تر می‌کند، لذا همواره سعی می‌کنم بین مردم باشم و نظراتشان را بشنوم و با مطالعه مستمر، کارم را بهبود بخشم، زیرا معتقدم که اجرا بدون مطالعه، هیچ ارزشی ندارد.

اما مردم معمولا به چهره‌های رسانه‌ای لطف دارند و کمتر نقطه‌ضعف‌ها را مستقیم به خود فرد می‌گویند.

درست است اما اگر باور داشته باشیم که دوستان واقعی‌مان همان‌هایی هستند که مثل یک آینه عمل می‌کنند، خیالمان راحت می‌شود. خوشبختانه در بین دوستان من، آدم‌هایی هستند که خیلی اوقات عیب‌هایم را بی‌پرده بیان کرده‌اند و من نیز سعی کرده‌ام آنها  را اصلاح کنم. گاهی حرکات اضافی یا بیان حرف‌هایی که به قول شما شائبه شعاری بودن را پیش می‌آورد در اجرایم بوده است که به لطف انتقاد همین دوستان، برطرفشان کرده‌ام.

پلی به گذشته اجرایتان زده‌اید؟

خیلی زیاد. اولین اجرای من در نیم‌رخ و برنامه <نقطه ب>‌ بود. زمان تولید این برنامه خیلی وسیع و گسترده بود و برخلاف کارهای امروز که مثل فست‌فود خیلی سریع آماده می‌شود خیلی راحت و با فراغ بال درست مثل زمان‌هایی که مامان‌هایمان از ۴ صبح خورش را آماده می‌کنند تا برای ناهار ظهر آماده شود، کار می‌کردیم. هر جا احساس می‌کردیم کار بخوبی پیش نمی‌رود، تعطیلش می‌کردیم و شرایط جانبی نیز تاثیری روی کارمان نداشت. دلی و حسی بود و با وجود آن که خیلی به استانداردهایی که یک مجری باید رعایت کند، مقید نبودم، برایم دلنشین است.

این تجربه دیگر برایتان تکرار نشد؟

الان دیگر آن حس را در عرصه اجرا نمی‌بینم. نمی‌دانم، شاید دلیل ماندگاری نقطه ب، فضایش بود. مثل زلال احکام، عقیق و دیگر برنامه‌هایی که معمولا من اجرا می‌کنم، گفتگومحور نبود. مجری خودش یک کاراکتر داشت و این خیلی به انتقال پیام و حسی که دارای کمک می‌کند.

خوب و بد لحظه‌های اجرا را با بیننده تقسیم می‌کنید؟

خود به خود تقسیم می‌شود.

اما بعضی معتقدند که بدی‌ها تقسیم نمی‌شود؟

همیشه حق با مشتری است [می‌خندد] شاید دوم!

یک برداشت آسمانی از رهاترین لحظه در ماه مبارک رمضان؟

شب قدر؛ جایی از شهید چمران می‌خواندم که گفته بودند من شب قدر را با تمام لحظات زندگی‌ام عوض نمی‌کنم.

دوست دارید ویژه‌ترین افطارتان در کنار چه کسی باشد؟

صاحب سفره‌های افطار.

زیر باران دعای سحر، چترتان را می‌بندید؟

چترها را باید بست. باید خیس شد و چقدر خوب است که از این باران، فرار نکنیم.

وقت جواب دعا هم زیر بارانید؟

امیدوارم که باشم و تا آن‌وقت باران قطع نشده باشد.

با آب زمزم خدا در مکه دلتان را غسل دادید؟

تمام وجودم، تمام دلم، تمام زندگی‌ام، تمام گناهم … [با گریه]

دوباره که به حالت اول بازنمی‌گردید؟

ربنا لا تزع قلوبنا بعد اذ هدیتنا.

حالا واقعا ستاره دین هستید؟

یک روز یک بنده خدایی صدایم کرد و گفت: نجم‌الدین! گفتم: ان‌شاالله‌

ستاره بودن را دوست دارید؟

دوست دارم.

در اجرا یا دین؟

در اجرا، در دین، در آسمان زندگی. ستاره بودن در هر جا و هر کار خیلی خوب است.

در کدام سخت‌تر است؟

قطعا در دین اما چقدر خوب است که آدم همیشه نوری از خودش داشته باشد ولو این‌که سوسو بزند.

دلتان برای خداحافظی تنگ شده…؟

خاطر تو را ستایش می‌کنم که شان نزولی است بر آیه‌آیه دلتنگی‌هایم. وقتی هستی شیرین‌شیرین، وقتی می‌روی تلخ تلخ. اشک من که هیچ‌وقت شور نبوده…

منبع  : jamejamonline.ir

 

 جدول برنامه ها

ایام هفته

کارشناس

مجری

موضوع

شنبه ها

حجه الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی

نجم الدین شریعتی

اخلاق اسلامی

یکشنبه ها

حجه الاسلام والمسلمین مستشاری

نجم الدین شریعتی

حکمت عبادات

دوشنبه ها

حجه الاسلام والمسلمین مهندسی

نجم الدین شریعتی

توبه و گناه

سه شنبه ها

حجه الاسلام والمسلمین ماندگاری

نجم الدین شریعتی

زندگی و بندگی

چهارشنبه ها

سرکارخانم نیلچی زاده

فهیمه معصوم زاده

روابط در خانواده دینی


 

 

شماره تلفن:۲۲۰۵۵۷۱۷_۲۲۰۲۱۹۰۱
شماره پیامک:۲۰۰۰۰۳۰۳
پست الکترونیک:samtekhoda@irib.ir

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

۳۹۲پاسخ به “نجم ‌الدین شریعتی‌ ‌مجری برنامه سمت خدا”

 • ناشناس:

  سلام دختر خاله خوبی؟ آخه آقای شریعتی پسر خاله منم هست. سلام به خاله برسون.

 • ناشناس:

  سلام برنامتون عالیه

 • یلدا:

  سلام عرض میکنم به شما و جناب آقای عالی ، خواهش میکنم به این دغدغه فکری من پاسخ بدهید اینکه زمانی که امام زمان ظهور کند و من هم در آن زمان زنده باشم و ایشان مردم را فرا بخوانند اگر من نتوانم به فرمان ایشان لبیک بگوییم چه کنکم؟
  خواهش میکنم کمکم کنید

 • ناشناس:

  با سلام دختری هستم که به بیشتر واجبات خود عمل میکنم اما در امر به مغروف و نهی از منکر دچار مشکل هستم لطفا کمکم کنید :sad: زهرا

 • ناشناس:

  با سلام وخسته نباشید دختری ۲۹ ساله هستم که از دوران جوانیم هیچ حاصلم نشد یک ازدواج ناموفق وتمام روزهای عمرم تا به الان به سختی گذشته است خدا را خیلی دوست دارم ولی همیشه از دست خدا شاکی هستم زیرا احساس میکنم که این حق من نبوده که این چنین بهترین دوران زندگیم بیهوده بگذرد از شما خواهش میکنم مرا راهنماهی کنید و بگوییدچه باید بکنم تا دلم ارام بگیرد واز دست خدا شاکی نباشم با تشکر از شما.

 • ناشناس:

  با سلام و خسته نباشید خدمت بچه های سمت خدایی.
  دختری ۱۹ ساله هستم، برنامه تون خیلی دوست داشتنی. تازه خودم رو پیدا کردم و برای پاک شدنم تلاش می کنم ولی وقتی به روز قیامت فکر می کنم, کمی نا امید میشم ولی به رحمت خدا امیدوار میشم. آقای ماندگاری،علی اکبری،عالی و اقای نجم الدین شما باعث شدید زودتر برگردیم سمت خدا. واقعا ممنونم. نمیدونم تا آخر عمرم چند بار قول شیطان رو می خورم. از شیطان بدم میاد ولی زیاد قولش رو میخورم. فقط خواهشا پیامم رو بخونید. با تشکر

 • ناشناس:

  با سلام دختری هستم ۲۵ ساله با مدرک مهندسی توی یه خانواده ی بسیار آبرومند تا الان چند بار بر حسب اتفاق برنامتونو دیدم و بر حسب اتفاق روزای سه شنبه .صحبتهای آقای ماندگاری خیلی به دلم میشینه یه راهنمایی و یه دعای خیر ازش میخوام .خواهر برادرم ازدواج کردن چند سال که خیلی احساس تنهایی میکنم تفاوت سنیم با پدر مادرم زیادو حرف هم رو نمیفهمیم چند وقت احساس نیاز شدید به ازدواج میکنم آخه خودم رو شدیدا در معرض آلوده شدن به گناه میبینم هم از لحاظ عاطفی هم … نمیگم زندگی بدی دارم ولی از این آرامش بیش از حد که همش سکوت و تنهایی وراکد موندنه خستم دلم میخواد مناسب سنم رفتار کنم ولی همراه ندارم همیشه حرفاو احساساتم رو تو خودم میریزم تو تنهاییم با خودم حرف میزنم نیازمم تا الان کنترل کردم ولی دیگه توان ندارم چند بارم شیطون گولم زد ولی خدا بهم رحم کرد من شدیدا نیاز به شوهر دارم نیاز به یه زندگی مشترک و یه آغوش امن نه نامحرم خیلی دعا میکنم نذر میکنم ۴۰روز سوره یس خوندم همش ذکر میگم کربلا رفتم اعتکاف امسال رو شرکت کردم بدجور عصبی و بداخلاق شدم حاج آقا ماندگاری تورو خدا بگین چیکار کنم فقط بهم نگین صبر کن که دیگه صبرم سر اومده تورو خدا راهنماییم کنید دعام کنید

 • سما:

  سلام خسته نباشید هزار بار به برنامه تون اس ام اس زدم ولی جوابم ندادید من برخلاف خواهرانم خواستگار ندارم ا چه کار کنم میزان تحصیلات هم دارم خوشکلی هم دارم البته ببخشد این اطوری بیانش کردم یه راه حل بهم بگید تورو خدا راهنمایی کنید پدرم ازاین موضوع خیلی رنج میبره خودم از پدرم بیشتر رنج می برم هر وقت پدرمو میبینم خیلی ناراحت میشم ممنون میشم کمکم کنید با تشکر :oops:

 • sara:

  شماها خیلی خنگید میگم به دستشون نمیرسه هی سوال بپرسید :lol:

 • حمید:

  سلام
  منهم مشکل مشابهی دارم با این فرق که ۱۰ سال بیشتر تحملش کردم
  به درگاهش دعا میکنم.

 • ناشناس:

  خواهش میکنک که جوابمو بدید :x

 • zeinab:

  حرف سارا راجدی نگیرید : :razz: :sad: :oops:

 • SAHAR:

  هاعتهیباغلرعیبغعیرغی

 • ناشناس:

  سلام دختری ۱۶ ساله هستم که اخیرا به دلیلی که نمیدانم چیست کاهل نماز شده ام خودم احساس میکنم دلیلش کم شدن نقش قران در زندگی روزمره ام است ولی این را هم بگویم که من محجبه و بسیار مقید هستم و برای چادر سر کردن بسیار با خانواده ام دچار مشکل شدم اما همچنان در زندگی مطیع امر خدا هستم نه هیچکس دیگر و احکامش را با دلیل و برهان میپذیرم اجرا میکنم و همیشه پنهان و اشکار شامل الطافش بوده ام خواهش میکنم در مورد نماز مرا راهنمایی کنید :smile:

 • سما:

  سلام خسته نباشید هزار بار به برنامه تون اس ام اس زدم ولی جوابم ندادید من برخلاف خواهرانم خواستگار ندارم ا چه کار کنم میزان تحصیلات هم دارم خوشکلی هم دارم البته ببخشد این اطوری بیانش کردم یه راه حل بهم بگید تورو خدا راهنمایی کنید پدرم ازاین موضوع خیلی رنج میبره خودم از پدرم بیشتر رنج می برم هر وقت پدرمو میبینم خیلی ناراحت میشم ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

  این بار چندومه که برای شما پیام می زارم ولی جواب ندادید اخه چرا کمک کنید تورو خدا دیگه :sad:

 • سما:

  سلام خسته نباشید هزار بار به برنامه تون اس ام اس زدم ولی جوابم ندادید من برخلاف خواهرانم خواستگار ندارم ا چه کار کنم میزان تحصیلات هم دارم خوشکلی هم دارم البته ببخشد این اطوری بیانش کردم یه راه حل بهم بگید تورو خدا راهنمایی کنید پدرم ازاین موضوع خیلی رنج میبره خودم از پدرم بیشتر رنج می برم هر وقت پدرمو میبینم خیلی ناراحت میشم ممنون میشم کمکم کنید یه راه حلی جلوی پام بزارید ممنون میشم خلیی به شما ایمیل زدم جواب از شما دریافت نکردم

 • عاقل:

  شاید سارا راس بگه؟؟ مگه هیچ کدومتون جوابتونو از برنامه سمت خدا گرفتین؟؟ به نظر من این وبلاگ اصلا ربطی به خود برنامه سمت خدا نداره که… باید به برنامه اس ام اس بدین. ضمنا هیچ وقت مجری برنامه این سایتو برای سوال پرسیدن ما اعلام نکرده که.. خواهشا دوستان عزیز منو از این کاراتون توجیح کنید. :roll:
  جشن نیمه شعبان مبارککککککککککککک ;-)

 • ناشناس:

  دختری۱۸ ساله هستم در خانواده معتقد ولی اشخاصی که برای خودشان هیچ کاری اشکال ندارد ولی به نظر من کاری درست است که از نظر خدا اشکال نداشته باشد در گذشته با یکی از اقوام به مدت زمان ۱ماه نامزد یا بهتر است بگویم نشون هم بودیم وبعد از مدتی بهم خورد وقبل از ان خواستگار هایی زیادی داشتم ولی بعد از ان یک خواستگار هم نداشم ایا میشو د به دعا و جادو اعتقاد داشت تو رو به خدا ای سمت خدای ها قسمتون میدم کمکم کنید :?:

 • ناشناس:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  در جایی که ما زندگی می کنیم خبری از خدا و انسانیت نیست بیشتر زندگی حیوانی داریم تا زندگی انسانی البته مردم مقصر نیستند دراینجا فرهنگ سازی اون هم از نوع اسلامی نشده است.
  ما نیاز به چنین برنامه هایی در سراسر کشور داریم تا شاید بتوانیم به سمت خدا حرکت کنیم.

 • ستاره:

  سلام از اقای رنجبرسوالی داشتم بدبخت وخوشبخت کیستند دم دردانشگاه مان یک
  بسرادامس فروش بودوقتی کسی رو می دیددومی زدوبه طرف انهامی رفت من به دوستم گفتم او خیلی بدبخت است ایانیست

 • محسن:

  با تشکر از برنامه ای که باعث اطلاع رسانی میشود

 • mahmood jishi:

  با سلام خدمت شما برنامتون عالیه

 • گل آبی:

  باسلام و خسته نباشید

 • somaye:

  باسلام برنامتون خیلی خوبه،من دختری ۲۵ ساله ام هستم در زندگی مشکلات زیادی رو تحمل کردم پدر خوبی ندارم پشتیبان خوبی برای هیچکدام از خواهر و برادرهایم نیست تاحالا خواستگارهای زیادی داشتم ولی رفتند و پشت سرشونم نگاه نکردندومن خیلی رنج می برم و همه سرکوفت می زنند دوستام خیلی هاشون ازدواج کردند به من به چشم دیگه ای نگاه می کنندتا حالا برخلاف میلم پیش دعا نویس رفتم و گفتند بختم بسته است ترخدا راهنماییم کنید. باید چه کار کنم؟؟؟؟ اما نگید صبر کن!!

 • لعیا:

  سلام من یه دختر ۱۸ساله ام تو یه خانواده ای هستم که همه دختر خاله هام و دختر دایی هام یه جوری لباس می پوشن و آرایش می کنن و خلاصه از اون چیزایی که اسلام تعیین کرده خارجن منم یه مدت حجاب کاملمو رعایت می کردم ولی خوب یه موردا و یه حرفایی شنیدم که گذاشتم کنار چادرو
  الان واقعاً دلم می خواد چادر سرم کنم ولی نمی تونم مسخره های اونارو تحمل کنم شما راهنماییم کنید :?:

 • mahtab:

  سلام.چه به نظر سارا بهتون برسه / چه نرسه میگم
  دختر ۲۱ساله ای هستم در خانواده ی متوسط به بالا پدر ومادر خوبی دارم پس مشکل خانوادگی ندارم اما در دوستان ما پسری هست که من به شدت به او علاقه مند شدم فکر نکنید دوستی الکیه نه شبا خوابش رو میبینم حتی وقتی میبینمش اشک توی چشمام جمع میشه اما اون هیچ توجهی به من نمی کنه نمی خوام برای جلوه نشون دادن خودم خودم رو براش لوس کنم ولی داره دیر میشه مادرش داره دنبال دختر براش میگرده اما من تصمیم خودم رو گرفتم تنهایی میرم و بهش میگم که دوستش دارم و می خوام باهام ازدواج کنه : :oops: :cry:

 • اتوسه:

  با سلام از برنامه بسیار جالب تان . مشکلاتی برای من در دوران مجردی ام با خانواده ام پیش آمد که احتیاج جدی به راهنمایی های خانم نیلچی زاده دارم و از شما خواهشمندم که در صورت امکان در اولین فرصت ایمیل یا شماره تماسی از خانم نیلچی زاده برای من ارسال کنید چون واقعا خیلی سر در گم هستم و نمی توانم خانواده ام را بابت کاری که با بنده کردند ببخشم . بازم از شما صمیمانه تشکر می کنم . :sad: :cry: :!: :?:

 • فاطمه:

  سلام سمت خداییها.سلام آقای ماندگاری.من یه دختر ۲۴ ساله ام که در محضر خداوند و در حضور شما اعتراف میکنم که در گذشته ام خیلی گناه کرده ام.البته با این وجود خدا را هم همیشه دوست داشته ام و او لطفش را از من دریغ نداشته.هر وقت گناهی کردم پشیمان از انجام آن توبه کردم اما بعد از چند وقت دوباره با تاسف فراوان توبه شکستم وشرمنده ی لطف خدا شدم. اما ۲سال پیش شبهای قدر از خداوند خواستم که تکلیف من را آنطور که میپسندد روشن کند.به آخر ماه رمضان نرسیده خداوند حکمت خودش را بعد از سالها اصرار من و عدم اجابت از سوی خودش برایم آشکار کرد و من را همیشه شاکر خود کرد.اما حالا من از گناهانی که در آن سالهای کوری و غفلت انجام داده ام واز آبرویم میترسم.من با خداوند قرار گذاشته ام که دیگر بنده ی خوبی برایش بشوم و طوری زندگی کنم که او دوست داشته باشد وخلاصه تمام زندگی ام رنگ او را داشته باشد.سرتان را درد نیاورم خداوند هم روز به روز مرا در چشم دیگران عزیز میکند اطرافیان حتی غریبه ها که فقط چند بار دیدمشان طوری مرا میستایند که من اصلا لایق نیستم و در دلم شرمنده میشوم و گاهی که کسی نباشد اشک میریزم.اگر مردم حتی خانواده ام بدانند که من چه کرده ام حتی به من نگاه هم نمیکنند.توفیقاتی مثل نماز شب که مدتها بود از من گرفته شده بود دوباره به من رو آورد.چندی پیش حکمت۲۶۰ از نهج البلاغه را میخواندم که حضرت علی علیه السلام فرموده اند:بسا احسان پیاپی خدا گناهکار را گرفتار کندو پرده پوشی خدا او را مغرور سازد و با ستایش مردم فریب خورد وخدا هیچ کس را همانند مهلت دادن مورد آزمایش قرار نداد.آقای ماندگاری من میدانم که آبرویی که خداوند به من عطا کرده از لطف خودش بوده و این که من توبه کردم وپشیمانم از کارهای گذشته هم از لطف و رحمت خودش است اما همیشه کابوس آبرو رفتنم با من است وراحتم نمیگذارد.آیا من با وجود آگاهی از گناهم و توبه مشمول این سخن امام علی علیه السلام هستم؟خداوند حکیم وکریم با وجود این که پشیمان ودرمانده به درگاهش رفتم مرا رسوا میکند؟خواهش میکنم به حرمت ماه رمضان کمکم کنید تا این کابوس تلخ من تمام شود.

 • ناشناس:

  با سلام
  با تشکر از برنامه مفیدتان
  عالیوند از خوزستان

 • ناشناس:

  سلام به همه سمت خدایی ها.
  من توی این چند سال اخیر گناهان بزرگی کردم که قابل بخشیدن نیستن چون میدونم وقتی بخشیده میشم که برم از خیلی ها حلالیت بطلبم ولی روی همچین کاری رو ندارم و خیلی جاهاخوندم که برای بخشیده شدن نباید هیچ حقی از کسی به گردنت باشه. همیشه وقتی میخوام با خدا درد ودل کنم یاد گناهام میفتم واز شرمندگی نمیتونم چیزی ازش بخوام. میدونم وقتی چیزی هم ازش خواستم و نداده به همین خاطر.
  تورو به خدا کمکم کنید و بگین چه کار کنم

 • عاقل:

  هرگز نباید خودتو اینجوری کوچیک کنی…

 • ناشناس:

  سلام میخواستم بگم برنامتون عالیه مخصوصا اقای شریعتی که من عاشقشونم و بهترین مجری دنیا هستن.

 • hani:

  مگه اینجا قرارگاه ازدواجه که همتون درخواست شوهر میکنید من که مجردم و دارم حال دنیا رو میکنم بابا برو حالشو ببر شوهر کیلو چنده اقای شریعتی شما چه باحالین راستی یه چیز بگم بهتون برنخوره ببخشیدا خدا این دنیای به این بزرگی رو گذاشته که برین حال کنین نه برین چمباتمه بزنین تو خونه هاتون بشینید گریه کنید این چیزا رو ننویسید پسرا بهتون می خندنا حالا از ما گفتن بود از شما شنفتن :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 • shima m b:

  سلام خدا قوت من خانمی ۲۱ ساله هستم و فقط برنامه های خانم نیلچی را نگاه میکنم از ایشون می خواستم بپرسم که کلاس های هست که دربارهی دوران بارداری به ما معرفی کنند که ما از آنها استفاده کنیم . تو رو به خدا سوال منو تو برنامتو جواب بدید ممنون ;-) :???:

 • بیتی:

  سلام من ۱۵ سالمه و از نظرمن برنامه سمت خدافوق العاده است واقای شریعتی خیلی خیلی خیلی خیلی عالی هستن.
  قابل توجهhani ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

 • hani:

  بیتی جون دمت گلی ولی این آقای شریعتی خیلی توپه ها دمش گرم :twisted: :twisted: :twisted: :roll:

 • محمود:

  سلام
  من ۲۱ سال سن دارم و الان هم دارم برا کاردانی به کارشناسی اماده می شوم و از خدمت سربازی معاف شده ام
  من چندین سال است که به دختر همسایه مان علاقه مند شده ام و به خواهرانم گفتم بریم خاستگاری اما انها قبول نکردن و گفتند تو کار نداری و انها به تو می گویند نه من به انها گفتم ما عقد میکنیم و بعدا ازدواج میکنیم بازهم گفتند کار.
  من این نیاز به همسر را شدیدا در خود احساس میکنم و عصبی شدهام به نظر شما بروم خاستگاری یا نه
  لطفا جواب را به ایمیلم بفرستید :lol: