کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

بازیگران پولدار ایران

به گزارش «شفاف» در این گزارش با اشاره به اینکه در سال۸۶ رضا عطاران، محمدرضا گلزار، نیوشا ضیغمی ، باران کوثری، امین حیایی، اکبر عبدی و مهناز افشار به عنوان ستاره‌های پولساز اکران ۸۶ شناخته شدند، می نویسد: برای گفتن اینکه مهران مدیری نفر اول این فهرست است، نیازی به عملیات ریاضی و آماری آنچنانی نیست چون هر دو فیلمی که از او اکران شد فروش خیره کننده‌ای داشتند. اتفاقا می‌شود گفت خیلی‌ها فقط برای دیدن «مهران مدیری» با آن گریم و لحن متفاوت به دیدن «همیشه پای یک زن در میان است» رفتند و بازی روان و شیرینش بود که مخاطب را به سالن‌های نمایش دهنده «دایره زنگی» کشاند.
به هرحال این کارگردان- بازیگر طناز با فروش متوسط بیش از ۹۵/۱ میلیارد تومان برای هر فیلمش پولسازترین بازیگر تلویزیونی سینما در سال گذشته بود. اتفاقا نفر دوم این فهرست هم یک چهره محبوب تلویزیونی است؛‌ «جواد رضویان» که اگر همزمان چند فیلم هم در اکران داشته باشد، به هیچ کدام لطمه گیشه‌ای نمی‌خورد. (مطلبی که با اکران همزمان «دلداده» و «۱۰ رقمی» تأیید شد).
رضویان سال پیش سه فیلم روی پرده داشت که همه میلیاردی شدند و حضور وی تاثیری مستقیم در این فروش‌های رویایی داشت. متوسط فروش هر فیلم او کمی بیش از ۵۵/۱ میلیارد تومان بود.
نفر سوم و چهارم بازیگران پرفروش، اما ستاره‌هایی نیستند که مخاطب به صرف حضور آنها روانه سینما شود، اما به هر حال نقش‌های مکملی که در پرفروش‌های ۸۷ (بویژه دایره زنگی) بازی کردند، باعث شد نامشان در این فهرست درج شود؛ «بهاره رهنما» و «نیما شاهرخ شاهی».

البته باز تماشاچی تصورات تلویزیونی از رهنما دارد اما مطمئناً برای خیلی از سینماروها هنوز شاهرخ شاهی (که اتفاقا سال ۸۶ فیلم پرفروش «پارک وی» را روی پرده داشت) شناخته شده نیست. متوسط فروش فیلم‌های این دو نفر حدود ۵/۱ میلیارد تومان بوده است.

«مهناز افشار» هم کماکان سالی دو، سه فیلم نمایش داده شده پرمخاطب دارد؛ وی در سال ۸۷ هم با «انعکاس» و «دعوت»، جایگاه خود را در بین ستارگان معدود سینمای ایران حفظ کرد. او حالا انتخاب‌های درست‌تر و بازی‌های به مراتب بهتری هم دارد و همین امر بسیاری را (علاوه بر تهیه‌کنندگان!) به آینده هنری‌اش امیدوار کرده است.

متوسط فروش فیلم‌های افشار در سال پیش ۳/۱ میلیارد تومان بود. «گوهر خیراندیش» هم با بازی در ۳ فیلم پرمخاطب سال و متوسط فروشی کمتر، رده بعدی را دارد با این تفاوت که نام او مثل مهناز افشار کسی را به سینما نمی‌کشاند و او بیشتر مکمل فوق‌العاده‌ای است بر ستارگان پولساز.

به گزارش شفاف اما نام‌های بعدی این فهرست هر کدام به نوعی سرشناسند؛ «امین حیایی» بازیگری که در چند سال اخیر بلااستثنا فیلم‌های پرفروشی داشته و نامش در بهترین جای فهرست ستاره‌های سودآور قرار گرفته است. حتی آنها که پیش‌بینی می‌کردند چهره حیایی برای مخاطب تکراری شود هم در اشتباه بودند چون نام او هنوز مخاطب را به سینما می‌کشاند

حیایی سال ۸۷ سه فیلم در اکران داشت که متوسط فروش ۲/۱ میلیارد تومان را برای او رقم زد. (البته اگر «ستاره می‌شود» در زمان بهتر و با تبلیغات بیشتری اکران می‌شد این رقم خیلی بیشتر از اینها می‌شد.) بعید است حالاحالاها تهیه‌کنندگان از این معدن گنج دست بکشند.

اما سال گذشته بهترین سال سینمایی «رضا کیانیان» از نظر گیشه بود. نقش‌آفرینی متفاوت در «همیشه پای یک زن در میان است» برای او که تاکنون توانمندی‌های فوق‌العاده‌اش را در عرصه‌های جدی‌تر سینما آزموده بود، کفایت می‌کرد تا نامش بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفتد. هر چند نقش کوتاهش در «سه زن» بسیاری را خوش نیامد اما در مجموع فروش بالای فیلم کمال تبریزی، متوسط فروش ۲/۱ میلیاردی را برایش رقم زد.

«گلشیفته فراهانی» هم به خاطر همین فیلم و البته به لحاظ شکست تجاری دیوار متوسط فروش ۱/۱ میلیاردی در سال گذشته داشت، درست شبیه «آناهیتا نعمتی» که او هم به خاطر «زن دوم» و حضور کوتاهش در «دعوت» برای اولین بار به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست.

«محمدرضا شریفی نیا» هم که این روزها به تعبیر خودش «آچار فرانسه» سینمای ایران شده و اگر فیلمی بدون او تولید شود باید تعجب کرد، را نباید در این فهرست، فراموش کرد. او سال گذشته نیز سال خوبی را با نمایش ۴ فیلم داشت که متوسط فروش هر فیلمش هم همان ۱/۱ میلیارد تومان بود.

«باران کوثری» اما برخلاف دیگر هم‌سلکان خود شکست تلخی را با اکران «کتونی سفید» تجربه کرد و نتوانست کارنامه موفقی را در اکران ۸۷ به نام خود به ثبت برساند. او با همان «دایره زنگی» و فروش متوسط کمتر از یک میلیارد تومان سال را به پایان برد.

اما ۸۷ سال خوبی برای «نیکی کریمی» بود. او که پس از تمرکز روی کارگردانی و ترجمه و نوشتن و البته حضور در فستیوال‌های خارجی، بازیگری را جدی‌تر ادامه داد و مورد توجه مخاطبان هم قرار گرفت و باید گفت بخشی از فروش‌های خوب فیلم‌هایی چون «زن‌ها فرشته‌اند» و «زن دوم» بی‌ارتباط با حضور او نبوده است. متوسط فروش ۹۲۰ میلیونی برای این ستاره سال‌های نه چندان دور سینما رقمی رضایتبخش است.

اما قرار گرفتن نام «یوسف تیموری» و «الهام حمیدی» در اینجای فهرست آن هم با فروش متوسط ۹۰۰ میلیونی کمی عجیب است؛ به هرحال این قوانین نانوشته کمدی و بده بستان‌های مخاطب با چهره‌های محبوب تلویزیونی همیشه در سینما تاثیرگذار بوده است.

اما فکر می‌کنید بیشترین فیلم اکران شده از یک بازیگر در سال پیش مربوط به چه کسی بوده است؟ مطمئنم درست حدس زدید؛ «مهران رجبی» با ۶ فیلم! اگر «روز بر می‌آید» و «مینای شهر خاموش» را از فهرست او حذف می‌کردیم جای او حتی از «مهناز افشار» هم در این فهرست بالاتر می‌رفت!

اما به هرحال به لطف ۳ فیلم میلیاردی‌اش در گیشه، متوسط هر فیلم «مهران رجبی» ۸۵۰ میلیون تومان بود و برای همین است که سینمایی‌ها و تلویزیونی‌ها برای در اختیار داشتنش جنگ و دعوا دارند!

«محمدرضا فروتن» هم از فیلم‌هایش حتما راضی است. جز تجربه شکست خورده «خاک سرد» (با ۲۰میلیون فروش!) او ۳ فیلم دیگر روی اکران داشت که فروش‌های خوبی داشتند و هر چند مخاطب، بازی‌اش در «دعوت» را چندان نپسندید، اما «کنعان» و «زن دوم» او را در مقام همان بازیگر محبوب سال‌های قبل قرار داد.

حالا می‌شود گفت فروتن پس از چند سال انتخاب‌های نامناسب، بازگشته تا تهیه‌کننده‌ها هم دوباره رویش حساب باز کنند. «مهتاب کرامتی» اما در سال گذشته هم «آتش سبز» ضد مخاطب را داشت و هم «زن‌ها فرشته‌اند» گیشه ای را. فیلمی که یک پاشنه فروشش روی او می‌چرخید.

البته «حس پنهان» که تلفیقی از هر دو بود را هم بر پرده داشت اما در نهایت متوسط فروش فیلم‌هایش به ۷۰۰ میلیون تومان هم نرسید.

از «افسانه بایگان» که بگذریم و «اکبر عبدی» را با متوسط فروش ۶۰۰ میلیون برای ۳ فیلم، بازیگر تقریبا موفق گیشه بخوانیم، «حمید گودرزی» یکی از بدترین سال‌های سینمایی‌اش را پشت‌سرگذاشت. از او ۵ فیلم اکران شد که فقط «انعکاس» فروخت که در آن هم نقش مکمل داشت. تمام نقش اول‌های او در سال ۸۷ شکست خوردند و حتی تهیه‌کننده‌ها که قصد داشتند از زوج سینمایی او و نیوشا ضیغمی (که هر دو سال‌های قبل فیلم‌های پرفروشی داشتند) و تکرارش برای مخاطب، پول پارو کنند، پشیمان شدند.

گودرزی و ضیغمی سال گذشته ۳فیلم مشترک بر پرده داشتند که بیشترینش فقط ۳۷۰ میلیون فروخت! برای «رضا عطاران» هم چنین اتفاقی افتاد و با شکست «قرنطینه» و استقبال کمرنگ از «تیغ زن»، می‌شود گفت حتی از اعتبار سینمایی‌اش کاسته شد.

«شهاب حسینی» نیز هر چند در جشنواره کار را تمام کرد اما اینکه مجموع فروش ۳ فیلم اکران شده‌اش در سال ۸۷ به ۲۰۰ میلیون هم نرسید را حتما می‌توان به‌عنوان خاطره‌ای بد در حافظه سینمایی‌اش اعلام کرد. عزت‌الله انتظامی و پگاه آهنگرانی و … هم سال بدی را در گیشه تجربه کردند. لازم به یادآوری است که در این گزارش آماری، بازیگرانی در نظر گرفته شده بودند که حداقل ۲ فیلم اکران شده در سال داشتند بنابراین محمدرضا گلزار، رضا شفیعی‌جم، ترانه علیدوستی،کامبیز دیرباز، مریلا زارعی و چند نفر دیگر باوجود فروش بالای تک فیلم‌هایشان، در این فهرست لحاظ نشده‌                                                                                                                   

خب اینم از این…. فعلا بای

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

۴۶پاسخ به “بازیگران پولدار ایران”

 • سامی:

  با اینکه حوصله خوندنه مطلبه به این کمی رو نداشتم اما دستت مرسی – خدا اجرت بده انشاالله …!
  تا باشه انشالله از این مطالب گسترده باشه – ایشالله خدا از مطالب ما کم کند به مطالب کوته شما بیافزاید تا تیپر ترتر پر پیر تور تار تیر پیر تیرتیر تور چوسک بوسک نشیم …!

 • فرنوش:

  خودم پدرم درومد

 • افسانه:

  دو خط اولشو خوندم فهمیدم مهران مدیری پولساز ترین فرد سینماست واقعا هم همینطوره بهش تبریک میگم

  فرنوش جون راه افتادیاااااااااااااا دستت درد نکنه

 • فرنوش:

  خواهش می کنم گلم

 • رضا431:

  تا همش رو بخونم جریلماخ کردم.
  مرسی فرنوش جوووووووووووووون.

 • admin:

  در مورد جریلماخ باید بگم معنی لغویش پاره شدن هست ولی معنی کلیش (خسته شدن ) هست

  ولی اقا رضا این کلمه دیگه منسوخ شده الان بیشتر از واژه ( اچیلدم) به معنی لغوی ( باز شدن ) و معنی اصلیش ( از پا افتادن ) هست

  استفاده میکنن نوع شدیدتر این کلمه (اچیلا گالدم) به معنی ( در حالت باز ماندم ) هست

 • سامی:

  واقعا زبونه ترکی شیرینه ها خیلی باحاله – خیلی دوست داشتم یاد بگیرم – فکر کنم گرامرش از زبونه فرانسویم سخت تر باشه …!
  حیـــــــــــــــــــــــــف …!

 • رضا431:

  به روی چشم ادمین خان اصلا چه طوره بگم …………..نه دیگه وللش زشته نمیگم.

 • مریم.ط:

  خوب دیگه؟

 • ساناز.ز:

  منم میگم پاددادم

 • ساناز.ز:

  اره سامی خیلی شیرینه

 • aminkhan:

  تشکر عزیزم از آمارجالب و به روزی ارائه دادید.

 • سامی:

  بابا بلدم دیگه اینقدرم آماتور نیستم – یاشاسین آذربایجان …!
  از کل ادبیات و گرامر ترکی فقط همین جمله رو بلدم که تازه اونم فکر میکنم درست نگفتم …!

 • سامی:

  ساناز خانوم منم دستمو میدم …!

 • admin:

  نه درسته سامی دستت مرسی

 • رضا431:

  اره سامی جون خیلی سخت یه پسر دایی دارم ایرون نیست اذری هم بلد نیست میخواد واسه اینکه اصالتشو حفظ کنه یاد بگیره .زبان اسپانیایی رو ۶ ماهه یاد گرفته. ولی الان ۲ سال تو دانشگاه تو درس زبان اذری تجدید میشه .عظمت خدا رو داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یازیخ بچارا

 • افسانه:

  یه سوال داشتم از کسایی که مطلب تو سایت میزارن میخواستم بدونم شما میشینید ۳ساعت مطلب رو مینویسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • سامی:

  سوال / جواب :
  اولا افسانه خانوم بعضی اوقات به ۴ – ۵ ساعتم کشیده – ۳ ساعت که خوبه …!
  دوما خیلی دوست دارم زبون ترکی رو یاد بگیرم اما نمیشه یعنی اگه همه چیزه شم جور بود استعدادشو ندارم – در کل خوش بحالتون – نمی دونم داش رضا چی گفت ولی یازیخ بچارا …!
  سوما فقط دوما …

 • admin:

  یازیخ بچارا = بدبخت بیچاره

 • سامی:

  داش رضا داشتیم ؟ یعنی من هم بدبختم هم بیچارم هم له و په هستم هم داغونم هم نحیفم هم بدرد نخورم هم …
  پس اگه اینطوریه فیرتا …!

 • افسانه:

  باید یه کلاس تخصصی بزاریم برای یادگیری زبان ترکی واقعا سخته

 • رضا431:

  نه به جون داداش منظورم پسر داییم بود.

 • سامی:

  میدونم رضا جون – شوخی کردم …!

 • ملیثا:

  نه بابا……………….چه جالب…………ولی حتما پسرداییتون خنگ تشیف دارن…………نظرشما چیه اقا رضا……………..

 • ملیثا:

  شما کجایی هستید……..اقا سامی………..

 • فرنوش:

  نه من کپی می کنم.

 • افسانه:

  چرا مطالبتونو کپی نمیکنید مگه نمیشه پس چرا من میکنم؟؟؟؟؟

  اقا مهدی من اشتباه مطلب میفرستم.

  اخه خیلی ساده فقط کپی و پیست میکنم
  ……………………………………
  اقا سامی ناراحت نشی شما خودت به زور فارسی حرف میزنی همش بنگ بنگ میکنی خوب معلومه نمیتونی ترکی یاد بگیری

 • admin:

  چرا میشه فقط منبع رو زیز مطلب بنویسید

 • مریم.ط:

  ااااااااااااااا خوب پس بگو

 • سامی:

  تهران ……………….. ملیثا خانوم ……………………… !!!

 • سامی:

  افسانه خانوم مگه من با شما شوخی دارم ؟ خیلیم ناراحت شدم …!
  انشالله شما که دانش آموزه ممتازی هستین یاد بگیرین چون مطمئنن در آینده به دردتون می خوره …!

 • افسانه:

  اقا سامی منم نگفتم شوخی کردم اتفاقا جدی گفتم .شماهم به دل نگیر

  در اینده چرا به دردم میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • سامی:

  بیخیال دیگه افسانه خانوم …!

 • lin kin park:

  افسانه خانوم شکست نفسی میکنی ؟شما که یه په استادی دختراین همه مطلب نوشتی ولی من ملبو تو ۳ثانیه کپی پست میکنم شما چطور؟

 • lin kin park:

  افسانه خانوم شکست نفسی میکنی ؟شما که یه په استادی دختراین همه مطلب نوشتی ولی من مطلبو تو ۳ثانیه کپی پست میکنم شما چطور؟

 • اوه له له:

  خدایش این دختره راست میگه عینه بچه ها میمونی سامی خیلی از حرف زدنت بدم میادشروور ماشالا زیاد میگی

 • سامی:

  اصلا برام مهم نیست که تو بدت میاد یا نه – فقط دوست دارم آدما دربارم نظر بدن …!

 • رضا431:

  نه خانوم عزیز خنگ چیه …………………………………………………………………. البته اینم بگما امتحانهای از ما بهترون مث مال ما نیست.فقط در کل فک کنم ۲ بار امتحان داده باشه.

 • رضا431:

  در ضمن اینم بگم که من یا اونایی هم که زبون ترکی صحبت میکنن اگه بریم ترکیه یا جمهوری اذربایجان امتحان زبان بدیم بار اول که قبول نمیشیم چه برسه به اون بیچاره که از ۲ ۳ سالگی انگلیسی صحبت کرده.

 • ساناز.ز:

  سامی اون پاد دادن نیست منظورم پاددامه یه کلمه ترکیه به معنی منفجر شدن داغون شدن

 • ساناز.ز:

  ببخشید پاددادمه

 • ستاره:

  خوش به حالشون.خدا شانس بده

 • افسانه:

  اولا اوه لا لایی دهنتو ببند من اگه به سامی حرف میزنم شوخی میکنم لازم نیست تو ادامه بدی .من باهاش شوخی کردم اتفاقا زبون شیرینیه

 • افسانه:

  مرسی از لطفت خجالتم نده

 • ستاره:

  آخه به شما چه ربطی داره که خودتو قاطی میکنی.

 • مهران:

  خیلی کوچولویی. عین بچه ها حرف می زنی. زوده هنوز تا بزرگ بشی.