آذر ۲۲

سریال تلویزیونی «دایره جنایی» یک سریال پلیسی است که تولید آن در شبکه هفت استرالیا از ماه آگوست سال ۲۰۰۷ آغاز شد. این سریال در بخش جنایی اداره پلیس شهر ملبورن در استرالیا ساخته می‌شود. شخصیت‌های اصلی این سریال همگی بازرسان پلیسی هستند که در کنار افسران ارشد خود به حل معماهای جنایی میپردازند. مجری طرح این سریال «جان هولمز»، تهیهکننده آن «مری آن کارول» و کارگردانان آن «پینو آمنتا» و «دایانا رید» هستند.

نگارش این داستانها برعهده «جان هاگینسون» است. هنرپیشگانی که در این سریال نقشهای اصلی را ایفا می‌کنند «نونی هیزل هرست» در نقش «برینس ویورلی» رئیس اداره پلیس، «شین بورن» در نقش «استنلی وولف» رئیس دایره جنایی، «نادین گارنر» در نقش سربازرس «جنیفر مپل تورپ»، «دانیل مک فرسون» در نقش سربازرس «سایمون جونیر»، «آرون پدرسن» در نقش سربازرس دانکن فریمن و «دیمین ریچاردسون» در نقش سربازرس «مت رایان» میباشند.
این سریال در سه سری ساخته شده و تولید آن همچنان ادامه دارد. داستان هر اپیزود در همان قسمت تمام میشود ولی چندین داستان کلی وجود دارد که به صورت دنبالهدار در تمام قسمتها ادامه مییابد. از جمله این موضوعات میتوان به تنش نسبتا همیشگی بین جنیفر و دانکن، روابط ضعیف و متزلزل استنلی وولف با همسرش و ارتباط نامزد دانکن با یک شبکه قاچاق موادمخدر اشاره کرد. این سریال تاکنون در کشورهای استرالیا، فرانسه، ایرلند، هلند، نروژ، نیوزیلند و ایران و برخی کشورهای آفریقایی پخش شده است. این سریال هم اکنون از شبکه اول پخش میشود.

نونی هیزل هرست؛ رئیس اداره پلیس
 «نونی هیزل هرست» یکی از بازیگران معروف سینما، تلویزیون و تئاتر در کشور استرالیاست. او درباره نقش خود می‌گوید: «زندگی و شغل ویورلی درگیر مشکلات مختلف و پیچیده بوده است و بازی در این نقش برای من بسیار سخت و وقتگیر بود. من با کار در سریال دایره جنایی احساس احترام بسیار بیشتری نسبت به پلیسهای شهرم دارم. این سریال دید همه ما را نسبت به کار پرتنش و پرمخاطره نیروهای پلیس باز کرد زیرا این کار هم از نظر شغلی و هم ازجنبه شخصی تاثیر عمیقی روی انسان میگذارد.»
«نونی» از دهه هفتاد در ملبورن به شهرت رسید و در فیلمها و سریالهای بسیاری به ایفای نقش پرداخته و نمایشهای بیشماری را بازی کرده است ولی در طول این مدت تنها به بازیگری اکتفا نکرده و در امور مختلف خیریه و کمکرسانی دخیل بوده است. او نماینده ملی سازمان خیریه کودکان «بارناردوس» و سخنگوی «فایننس فرست»، برنامه سوادآموزی کودکان است و به همین منظور در سال ۱۹۹۶ نشان «افتخار استرالیا» به او اهدا شد.
شین بورن؛ رئیس دایره جنایی
شین بورن همان قدر که در فیلم‌های درام، تئاتر و تلویزیون استرالیا محبوبیت دارد، در فیلمهای کمدی هم معتبر است. او با ایفای نقش بازرس ارشد، استنلی وولف ثابت کرد که در ژانر پلیسی نیز تبحر خاصی دارد. «بورن» که در یک خانواده تئاتری متولد شد از کودکی به کمدی و هنرهای دراماتیک علاقه پیدا کرد و وارد این حیطه شد. او یک سال را در لندن سپری کرد تا در یک نمایشنامه به ایفای نقش بپردازد ولی قبل از بازگشت به کشورش تصمیم گرفت دور دنیا را بگردد. او در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ برنده جایزه بهترین بازیگر مرد استرالیا شد. او هم اکنون با دختر هجده ساله‌اش «روبی» در زادگاه خود، ملبورن زندگی می‌کند.
 
دانیل مک فرسون؛ بازرس
دانیل دو سال تمام در فیلم «صورت حساب» نقش یک پلیس را بازی کرده بود و به همین خاطر وقتی برای فیلم دایره جنایی از او دعوت به عمل آمد، با خوشحالی پذیرفت. او می‌گوید: «من به خاطر سریال دایره جنایی خیلی هیجان‌زده هستم. در استرالیا رسیدن یک سریال به سری سوم یک پیروزی بزرگ به شمار می‌رود و این سریال همچنان در حال تکامل است و هر مرحله بهتر می‌شود.»
نادین گارنر؛ سربازرس زن
نادین گارنر آنقدر شیفته بازی در نقش یک زن پلیس سرسخت بود که در سال ۲۰۰۷ برای ایفای این نقش از لندن به ملبورن نقل مکان کرد. او سالها در کنار همسر فیلمبردار و پسرش «اوان» در انگلیس به سر می‌برد ولی ناگهان تصمیم گرفت به کشورش بازگردد و عضو دایره جنایی شود. او می‌گوید: «بازی در کنار یک تیم قوی باعث افتخار من است. من این را لطف الهی می‌دانم که در چنین سریالی با این حجم بالای بیننده بازی می‌کنم و امیدوارم در سریهای بعدی آن هم باشم.» نادین برای بینندگان جعبه جادویی ناآشنا نیست. در حقیقت او جلوی دوربین بزرگ شده است. نخستین نقش وی در سال ۱۹۸۶ در نقش یک دختر ۱۳ ساله در فیلم «بچه‌های هندرسون» بود. نادین اوایل امسال صاحب یک پسر دیگر به نام «جم» شد. او در سال ۲۰۰۴ جایزه بهترین هنرپیشه زن استرالیا را از آن خود کرد.
 
آرون پدرسون؛ سربازرس
آرون پدرسون با بازی در سریال دایره جنایی در سال ۲۰۰۷ بازگشتی خوب به دنیای بازیگری جنایی داشت. این هنرپیشه سرشناس در استرالیا از پس ایفای نقش دانکن فریمن پلیس تندخو و آتشی مزاج که خود او را «هویت ناشناخته» می‌نامد، برآمده است. او که تاکنون در فیلمها و سریالهای بی‌شماری به ایفای نقش پرداخته است، دایره جنایی را یک فیلم خوب با متنهای عالی می‌داند که بیننده را به سوی خود جذب می‌کند.
 

منبع: ksabz.net

این مطلب را به وسیله گزینه های زیر به اشتراک بگزارید و لذت ببرید
  • RSS

نوشته ای از admin \\ tags: , , , ,

یک دیدگاه برای “ سریال «دایره جنایی» و شخصیت‌ها”

  1. ساشا می گوید:

    به به به به :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

    [پاسخ]

نوشتن دیدگاه

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

- نظراتی که به صورت انگلیسی نوشته شوند یا به موضوع ربطی نداشته باشند تایید نخواهد شد