کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

یارانه ها کی واریز میشود

 
 

با توجه به اظهارات اخیر مقامات دولتی کشورمان مبنی بر تقسیم ۱۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی بین ۵۰ میلیون نفر در سال ۸۹، تازه ترین برآوردها حاکی از پرداخت نقدی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان به هر نفر در خوشه های اول و دوم درآمدی است. با تصویب قانون هدفمندکردن یارانه ها، گمانی زنی ها در مورد پرداخت یارانه به مردم هر روز به واقعیت بیشتر نزدیک می شود.

به گزارش خبرنگار پرتال آفتاب، محمود احمدی نژاد رییس جمهور کشورمان که شنبه شب از طریق شبکه یک سیما به صورت مستقیم با مردم در مورد هدفمند کردن یارانه ها و برخی مسائل دیگر گفتگو می کرد، درباره زمان دقیق اجرای طرح هدفمندسازی بیان داشت: برخی این سوال را می پرسند که چرا دقیقا زمان اجرای این طرح را نمی گویید، من در پاسخ می گویم که این هم طبق برنامه است و نگفتن زمان به نفع طرح است، تا تبعات اجرای این طرح به حداقل برسد تا آن عده قلیل که به دنبال فضاسازی برای خود هستند ممکن است بهانه کنند و کالا را انبار کنند.

از سوی دیگر، امروز یک سایت خبری به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد: قانون هدفمندسازی یارانه ها از نیمه آبان ماه جاری عملیاتی می شود. صداقت نیوز اعلام کرد که شنیده ها حاکی است، دولت قانون هدفمندسازی یارانه ها را از اواسط ماه جاری عملیاتی می کند. این مقام آگاه که نخواست نامش فاش شود گفت: با آغاز اجرای قانون قرار نیست اتفاق خاصی بیفتد؛ زیرا دولت به تدریج و با شیب آرام نرخ حامل های انرژی را افزایش می دهد.

از طرفی دیگر امروز یک مقام آگاه در وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: پیش بینی ها برای اجازه برداشت مردم از حسابهای یارانه در فاصله زمانی بین دهم تا بیستم هر ماه است.

مقایسه خبری که صداقت نیوز درباره زمان آغاز اجرای طرح منتشر کرده است، با خبری که در خبرگزاری فارس درج شده، احتمال آغاز طرح از نیمه آبان را تقویت می کند.

این مقام آگاه در گفت و گو با خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه هنوز هیچ مجوزی برای برداشت از یارانه ها صادر نشده است، اظهار داشت: بررسی اوج مراجعات به بانکها حکایت از این مسأله دارد که این اوج مراجعه مربوط به بیستم تا پنجم هر ماه است.

همچنین محمدرضا فرزین سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت امروز در گفتگو با خبرگزاری مهر و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است یارانه های نقدی در ماههای ابتدایی واریز و بعد از مدتی قطع شود؟ خاطرنشان کرد: قطعا پرداخت یارانه و واریز آن به حساب مردم مستمر خواهد بود.

گفتنی است در چند ماهه اخیر گمانه زنی های زیادی در مورد زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها وجود داشته است. چندی پیش معاون پارلمانی و امور مجلس رئیس جمهور، در این باره با بیان اینکه زمان و مبلغ پرداخت نقدی یارانه ها هنوز مشخص نشده است، گفت: کارگروه ویژه ای در این باره تصمیم گیری خواهد کرد.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی گفت : یارانه نقدی ابتدا به حساب افراد ریخته می شود و پس از آن اصلاح قیمت ها انجام می شود.

پیش از این نیز صادق محصولی وزیر رفاه و تامین اجتماعی اعلام کرد: کار واریز وجوه نقدی یارانه ها به حساب مردم از مهرماه و پس از پایان ثبت و اخذ شماره حساب ها آغاز می شود.

به نظر می رسد طرح هدفمند کردن یارانه ها در انتظار دستوری برای اجرا باشد و هرکس در این میانه به نقل از منابعی گمنام، اما آگاه خبری در این زمینه منتشر می کند. اینکه این طرح چه زمانی به صورت کامل اجرا می شود، هنوز هم علامت سوالی بزرگ در ذهن هر ایرانی است. باید باز هم انتظار را بهترین گزینه انتخاب کرده و ببینیم که آخر ماجرا چگونه می شود.

پرتال آفتاب

 

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید