کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

وزیر صنعت، معدن و تجارت ارز تک نرخی خواهد شد

 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب سیستم تک نرخی ارز در شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: از بانک مرکزی خواسته شده تا به سیستم تک نرخی ارز بازگشته و کنترل ها را بیشتر کند. مهدی غضنفری با بیان این که فضای چند نرخی ارز قدرت پیش بینی را از تولید و تجارت می گیرد، افزود: از بانک مرکزی خواسته شده تا در صورت نیاز ارز بیشتری را به بازار تزریق کند و بانک مرکزی هم قول داده که این کار را انجام دهد.

عضو شورای پول و اعتبار درعین حال گفت که ساز و کار سر و سامان دادن به مصوبه شورای پول و اعتبار و رسیدن به قیمت های واقعی نرخ ارز جزو تخصص بانک مرکزی است.

وی افزود: انتظار ما از بانک مرکزی این است که فضای چند نرخی در حوزه ارز را سر و سامان دهد، چون بازار چند نرخی به نفع تولید، تجارت و عرضه و تقاضا نیست.

غضنفری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره طرح تجدید ارزیابی واحدهای تولیدی و روش محاسبه نرخ استهلاک در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: این موضوع صرفا یک پیشنهاد است و هنوز نهایی نشده تا بتوان درباره آثار آن بر کاهش درآمد و کاهش مالیات واحدهای تولیدی سخن گفت.

او در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بازار نرم افزارهای رایانه ای، انواع نوت بوک و محلقات آن گفت: در صورت بروز هر تخلفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با متخلفان برخورد می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امسال حجم واردات تقریبا معادل سال گذشته است و ممکن است برخی عرضه کنندگان در سطح بازار و نه عمده فروشان یا تولیدکنندگان به دلیل شرایط چند قیمتی قصد سود بیشتر و سوء استفاده را داشته باشند که اگر عدم عرضه تداوم پیدا کند، بلافاصله برخورد می شود.

 

نظرات بسته است