کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

عکسهای هواپیمای آنگلا مرکل خریداری شده توسط ایران

عکسهای هواپیمای آنگلا مرکل که توسط ماهان خریداری شد

 عکس عکسهای هواپیمای آنگلا مرکل که توسط ماهان خریداری شد

روزنامه جروزالم پست اسراییل با انتشار این خبر ، نوشت که فروش هواپیمای اختصاصی خانم آنگلا مرکل و صدر اعظم های پیشین این کشور به شرکت هواپیمایی ماهان ایران اعتراض کارشناسان امنیتی اسراییل را برانگیخته است.
سایت آلمانی اشپیگل روز یکشنبه برای نخستین بار با افشای این مساله نوشت که جت ” تئوردور هاس ” از سوی آلمان به شرکت هواپیمایی ماهان فروخته شده است.
جروزالم پست می نویسد این اقدام آلمان در حالی است که ایالات متحده آمریکا در ماه اکتبر سال جاری میلادی ( ۱ ماه پیش) شرکت هواپیمایی ماهان ایران را تحت تحریم قرار داده است.

 عکس عکسهای هواپیمای آنگلا مرکل که توسط ماهان خریداری شد

جروزالم پست در ادامه می نویسد محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران ممکن است از این پس در سفرهای خود از جت لوکس خریداری شده از آلمان استفاده کند.
سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان در پاسخ به سوال جروزالم پست درباره نحوه فروش این جت به ایران نوشت : این جت ابتدا به یک شرکت آلمانی فروخته شد و این شرکت هواپیما را به خریداری در اوکراین منتقل کرد.

 عکس عکسهای هواپیمای آنگلا مرکل که توسط ماهان خریداری شد

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان فرایند طی شده برای به مزایده گذاشتن این هواپیما را   کاملا عادی دانسته و افزوده است که شرکت “vebeg” ( نام اختصاری شرکت مزایده اموال دولتی در آلمان) در یک فرایند کاملا قانونی این هواپیما را به مزایده گذاشته و آن را به یک شرکت آلمانی فروخته است. وی افزوده است که نحوه عملکرد شرکت خریدار هواپیما هیچ ارتباطی به دولت آلمان ندارد.

بر اساس گزارش اشپیگل شرکت هواپیمایی ماهان ، جت ایرباس ۳۱۰-۳۰۴ را در ۱۸ نوامبر ( ۴ روز پیش) از اوکراین تحویل گرفته است.
گفتنی است یک سرمایه دار اوکراینی این هواپیما را به قیمت ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو از آلمان خریداری کرده است ، اما مشخص نیست که به چه قیمتی به شرکت ماهان فروخته است .

 عکس عکسهای هواپیمای آنگلا مرکل که توسط ماهان خریداری شد

این جت که به نام ” تئودور هاس ” – نخستین رییس جمهوری آلمان پس از جنگ دوم جهانی (۱۹۵۹-۱۹۴۹) -  نامگذاری شده بود در سال های پس از جنگ سرد از سوی هلموت کهل ، گرهارد شرودر و آنگلا مرکل صدر اعظم های آلمان به عنوان جت اختصاصی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید