کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

عکس و گزارش تصویری کنسرت فرزاد فرزین سال ۹۰

عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان ۹۰

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

از حضور بدل خواننده تا بارش برف در میلاد!
کنسرت رو‌ها خوب می‌دانند که جو برنامه‌های زنده داخلی خیلی وقت است که روندی تکراری و خسته کننده را به خود گرفته و دیگر جذابیت گذشته را ندارد. خواننده‌ها روی سن می‌روند و ۱۵ الی ۲۰ قطعه را پشت سر هم می‌خوانند و تمام! برنامه تمام می‌شود. تداوم این روند قطعا در ادامه این مسیر می‌تواند ضربه بدی به کنسرت‌های پر مخاطب این روز‌ها بزند و مخاطبان آنار سرخورده و اسیر معضلی به نام «تکرار» کند.

اما جمعه شب فرزاد فرزین همیشه برای کنسرت‌هایش برنامه‌های خاصی دارد و این بار نیز طرح جالبی را آماده کرده بود. همین باعث شد روند انر‍ژی شور و هیجانشان تا لحظه آخر بال بماند و یک لحظه هم حس خستگی به آن‌ها دست ندهد. هر چند کار خیلی سختی است که در یک گزارش، تمام جزئیات این برنامه پر هیجان را ذکر کرد ولی سعی کرده‌ایم در این صفحه به بخش‌های ویژه این برنامه بپردازیم.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

کلیپ‌ها و تیزرهای مختلفی قبل از شروع برنامه در حال پخش است. تیزر آلبوم «شلیک»، تیزر کنسرت علی اصحابی، و…. اسپانسر‌ها هم که سنگ تمام گذاشته‌اند و بیلبوردهای تبلیغاتیشان از LED روی سن هم بزرگ‌تر است!

جمعیت در حال ورود به سالن اجرای برنامه هستند. آرام آرام تمام صندلی‌ها در حال پر شدن‌اند. از همه قشر در سالن دیده می‌شود و قابل پیش بینی است که قطعا روز شلوغ و پر هیجانی در انتظار حاضرین در سالن است. حاضران در سالن به کوچک‌ترین اتفاق روی سن از قبیل دود و نور‌پردازی که برای تست قبل از اجرا است، واکنش نشان می‌دهند و مشخص است که با انرژی زیاد، برای شروع برنامه لحظه شماری می‌کنند.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

در بک استیج چه خبر است؟
در سالن پشت صحنه همیشه باید چهره‌های شاخص و هنرمندان زیادی را دید. این بار هم همین طور است و به راحتی و با یک چشم چرخاندن، چهره‌های آشنای می‌شود دید. لیلا اوتادی، مهدی مدرس، علی اصحابی و سامان گوران از جمله چهره‌هایی هستند که دور می‌زهای پذیرایی نشسته‌اند و فرزین در حال خوشامد گویی به آنهاست. در کمال تعجب، قبل از فرزاد فرد دیگری در اتاق گریم در حال گریم شدن است و معلوم نیست او چه کسی است. پرس و جو‌ها هم به جایی نمی‌رسد تا معلوم شود ظاهرا خبرهایی هست.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

 آقای «پارکور» ی…
کلیپ جالبی از صفحه نمایش پخش می‌شود که داستان آن به این صورت است که یکی از طرفداران فرزاد یادش رفته که کنسرت فرزاد امروز است و بعد از یک تماس تلفنی متوجه می‌شود و با عجله سعی دارد خودش را به برج میلاد برساند. او یک «پارکور» کار حرفه‌ای است و از آنجایی که عجله دارد، از مسیر‌های عجیب و غریب و با حرکت‌های خارق العاده سعی دارد زود‌تر به سالن برسد. او از روی ماشین‌های در حال حرکت به صورت متحیر کننده‌ای می‌پرد و بدون کمک گرفتن از وسیله خاصی از پشت بام‌ها و معابر و دیوارهای بلند پائین می‌پرد.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

 به محض اینکه او به ورودی سالن می‌رسد، کلیپ قطع می‌شود و در تاریکی محض سالن یک شاخه نور قوی روی‌‌ همان پارکور کار کلیپ، می‌افتد. او از بین جمعیت حاضر در سالن با حرکات خاص «پارکورکار‌ها» خودش را به روی صحنه می‌رساند و در روی صحنه به اجرای حرکات شگفت انگیزی پشتک وارو می‌پردازد. سالن از این ایده بکر به وجد آمده و مردم به شدت در حال ابراز احساسات هستند. آقای پارکوری از خروجی روی سن از سالن خارج می‌شود. این یکی از ایده‌های پرهیجان برای استارت برنامه بود.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

چراغا رو خاموش کن…
با یک شمارش معکوس که از ده شروع می‌شود، نور‌پردازی به طرز جالبی آغاز می‌شود و وقتی این شمارش معکوس به اتمام می‌رسد، سالن در تاریکی محض فرو می‌رود و تنها شاخه نورهای باریکی در روی سن انداخته می‌شوند. ملودی قطعه «شانس» (عشق منی)، از سوی نوازنده‌ها نواخته می‌شود و فرزین هم پشت به سن و با فیگور خاصی ایستاده است. فرزین رو به جمعیت می‌شود و شروع به خواندن می‌کند.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

صدایش به نظر خیلی فرق کرده و چون نور روی سن هنوز کاملا گرفته شده، دلیل این صدای نا‌آشنا را نمی‌توان تشخیص داد. بعد از اینکه فرزاد از روی سن چند بیت کوتاه را می‌خواند به یک باره نور سالن بروی فرزاد فرزین «واقعی» که وسط جمعیت نشسته انداخته می‌شود و او از لابه لای مردم قطعه را ادامه می‌دهد تا همه انگشت به دهان بمانند که چطور یک نفر در یک لحظه می‌تواند در دو جای مختلف سالن حضور داشته باشد؟! این ایده باعث شور خاصی در سالن می‌شود و باعث می‌شود کنترل سالن از دست عوامل خارج شود. فرزاد در حالی که با انرژی تمام می‌خواند، با پرشی بلند روی سن می‌رود تا این شروع هیجان خوبی به حضار دهد.

لبخند رضایت بر لبان اوست و این غافلگیری باعث شده حاضران در سالن سر از پا نشناسند.
 
چه اتفاقی افتاد؟
قصه از این قرار بود که گروه کارگردانی این برنامه، یک «بدل» که به شدت هم شبیه فرزاد فرزین بوده را پس از جستجوهای فراوان پیدا کرده بودند و با گریم این خواننده و‌‌ همان لباس، این حقه را برای سورپرایز مخاطبانشان انتخاب کرده بودند. برنامه‌ای که به شدت مورد توجه قرار گرفت و حتی با گذشت زمان زیادی از برنامه، حاضران تحت تاثیر آن بودند.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

 از آغاز برنامه خوشتان آمد؟!
پس از پایان قطعه اول فرزین چند جمله‌ای را با حاضران به صحبت پرداخت و پس از خوشامد گویی، از آن‌ها پرسید: «از برنامه خوشتان آمد؟!»… «یادمه»، «اون تو نیستی» و «دونه دونه» قطعاتی بودند که این خواننده در بخش‌های بعدی برنامه‌اش آن‌ها را اجرا کرد.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

گروه جوان و حرفه‌ای
برخلاف اخباری مبنی بر اینکه رهبری ارکس‌تر این برنامه بر عهده «امیر فتحی» خواهد بود، «امیر میلاد نیکزاد» نوازنده جوان و پر انرژی گروه را هدایت می‌کرد و نوازنده‌های جوان و حرفه‌ای هم در این گروه ساز می‌زدند. ظاهرا امیر فتحی چند روز قبل از اجرا، از حضور در این برنامه عذر خواهی کرده بود تا با گروه «سون» در کیش بروی سن برود. یاشار خسروی (نوازنده سر‌شناس ساکسیفون) و نوازنده چیره دست ویلن گروه از جمله خوب‌های این برنامه بودند که در تزریق انرژی به سالن نقش ویژه‌ای را داشتند.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

قطعات پر طرفدار
فرزاد با گفتن: «قطعا این آخرین باری است که این قطعه را در کنسرت‌هایم می‌خوانم، چون آلبوم بعدی که منتشر شود بیشتر کارهای جدید را در برنامه‌هایم اجرا خواهم کرد»، قطعه «شراره» را خواند و پس از آن هم «سوپر استار» سالن را غرق در سکوتی رمانتیک کرد. هنگامی که «سوپر استار» در سالن اجرا می‌شد، ویدئویی از این فیلم ساخته تهمینه میلانی، از صفحه نمایش پخش شد تا یادی از این فیلم پر خاطره هم در ذهن مخاطبان موسیقی بشود. دو نوازی ویلن و ساکسیفون در این قطعه قابل توجه بود.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

 حضور نامحسوس بهنام صفوی و علی اصحابی
 «هوای خونه» قطعه پرطرفدار دیگری بود که اجرای سه نفره فرزاد فرزین و بهنام صفوی و علی اصحابی در تلویزیون هرگز از یاد مخاطبان موسیقی نخواهد رفت. فرزین با همخوانی «انوشیروان تقوی» ‌ (که در این برنامه به عنوان همخوان حضور داشت) به اجرای آن پرداخت و پس از تشویق‌های مکرر برای آنتراکت صحنه را ترک کرد تا لحظه هنرنمایی نوازنده‌های گروه فرا برسد. هنرنمایی که جزو بخش‌های پر طرفدار این برنامه بود.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

علامت سوال
با اتمام تک نوازی‌ها کلیپ دیگری پخش شد که فرزین قطعه‌ای جدید را در آن اجرا کرد. قطعه‌ای که قرار است در البوم «شلیک» منشر شود و در اختیار علاقمندان این خواننده قرار بگیرد. نکته جالب توجه این ویدئو حضور «عباس لطیفی» در کنار فرزین بود که علیرغم گنار گذاشته شدن پر حرف و حدیث از این گروه، تصویر او در این ویدئو گنجانده شده بود. لطیفی پس از برخی اتفاقات ناخوشایندکه به رسانه‌ها هم درز پیدا کرد، از گروه فرزین کنار گذاشته شد و پخش تصویر او در این برنامه علامت سوال بزرگ این کنسرت بود.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

وقتی در سالن میلاد برف بارید!
پس از اتمام این کلیپ باز هم نور سالن به صورت کامل گرفته شد و نوازنده شروع به نواختن کردند. به محض اینکه نور روی سن انداخته شد دکور کاملا عوض شده بود و فرزین پشت یک میز و با یک فنجان نشسته بود تا کمی فضا تغییر پیدا کند. «دیگه نمی‌ای» قطعه‌ای بود که فرزین در حال خواندن بود و به یک باره پنجره‌ای چوبی از بالای سن با نخ‌های نامرئی پائین آمد و از پشت پنجره هم برف تندی شروع به بارید کرد که باز هم فضا را بهتر و بیشتر به سمت خاص شدن برنامه برد.

 
 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

برنامه با اجرای چند قطعه دیگر ادامه پیدا کرد و آخر این کنسرت هم با جرای گروهی قطعه «وطنم» که توسط فرزین و تقوی و چند نفر از اعضای ارکس‌تر برگزار شد، به اتمام رسید.

گفتگو با فرزاد فرزین به این راحتی ها نیست. مخصوصا اگر او از روی سن تازه پائین آمده باشد و خیس عرق هم باشد. گریم اش به هم ریخته و همه برای عکس گرفتن از او صف کشیده باشند. ولی او به اندازه ای کافی به رسانه ها احترام قائل است که با یک علامت دست من از دور برای گفتگو جواب مثبت داد و سوالات ما را با حوصله و احترام جوابگو شد.

 عکس عکس و گزارش ار کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آبان 90

* توی تبلیغات برنامه ات آمده بود: «متفاوت ترین کنسرت سال». اتفاقات این برنامه باعث شد کسانی که بخاطر این عبارت تبلیغاتی بلیت خریده بودند، کاملا راضی و خوشحال برنامه را ترک کنند.
ما از یک ماه پیش برای اجرای این برنامه برنامه ریزی کرده بودیم. دنبال کسی بودیم که به من شباهت داشته باشد. خود آقای کامران خلج، دستیار آقای عبدالله اسکندری که تمام پروژه گریم مجموعه «مختار» را بر عهده داشتند برای این سوژه انتخاب شده بودند. حتی ماسک صورت من هم ساخته شد که بتوانیم از آن استفاده کنیم.

ولی محدودیت زمانی داشتیم و از طرف دیگر دوست دیگری را پیدا کردیم که تا حد زیادی به من شباهت طبیعی داشت. تست ها انجام شد و بالاخره در دقیقه نود این اتفاق صورت گرفت و من حتی تا روی سن هم استرس داشتم. یعنی بعد از تست روی سن قطعیت برنامه حاصل شد.

* تغییراتی را هم در طول این دو روز در نحوه ورود «بدل» انجام دادید.
بله. بعضی حرکات را با هم تمرین کردیم و اوضاع بهتر شد و ماجرا جالب ‌تر به نظر آمد. زمان زیادی نداشتیم و با بازی نوری که راه انداختیم توانستیم کاری کنیم که مردم متوجه نشوند و ماجرا لو نرود که خوشبختانه این اتفاق افتاد و ماجرا تا لحظه اجرا لو نرفت.

* چطور وارد سالن شدی که کسی چیزی نفهمید؟
وقتی برنامه ورود دوست «پارکور» کار مان در سالن اجرا شد همه نظر ها به سمت او بود و همین باعث شد کسی حضور من در سالن را متوجه نشود. در هر ۴ سانس هم ما دو صندلی در وسط سالن را خالی نگه داشته بودیم که من همان جا بنشینیم.

* کارگردانی برنامه خیلی خوب و قابل توجه بود. به نظرم ایده های «کیوان ملک مطیعی » برای موسیقی ما خیلی می تواند مثمر ثمر باشد.
ما با کیوان خیلی در مورد سوژه هایمان فکر می کنیم و در مورداش نظر می دهیم. کیوان خودش را از همان برنامه «اریکه » نشان داد و همین طور در حال حرکت رو به جلو هستیم. با توجه به کمبودهای فراوانی که ما در بحث سالن و امکانات سخت افزاری درایم، کیوان خیلی خوب خودش را وفق داده و ایده هایش به خوبی در می آید.

ما واقعا مشکلات فراوانی داشتیم و از لحاظ زمانی خیلی عقب بودیم. اعضای گروه دقیقه نود قطعی شدند و برخی ناهماهنگی ها باعث شد مشکلاتی بوجود بیاید.

* قرار بود «امیر فتحی» رهبر ارکستر گروه تو در این برنامه شود. چه اتفاقی افتاد که این همکاری صورت نگرفت؟
اجازه بدهید وارد این بحث نشویم. فقط اینکه ایشان نرسیدند به این برنامه . ایشان هنرمند بسیار توانایی هستند و قطعا دوستی من با ایشان همچنان به قدرت خود باقی است.

* با وجود اتفاقاتی که در این یکی دو ماه اخیر بین تو و «عباس لطیفی» رخ داده، در یکی از کلیپ ها تصویر او در کنار تو در سالن پخش شد. این ماجرا کمی عجیب به نظر می رسید.

من هیچوقت مثل بقیه رفتار نمی کنم و اعتقاد دارم که معیار آدم ها ، رفتارهایشان است. من وقتی نان و نمک کسی را بخورم تا ابد به بعضی رفتارها و اخلاقیات پایبند می مانم. هر چقدر هم که ددوستان لطف بی پایان شان را به من ابراز کنند من نمی توانم از جغرافیای اخلاق خارج شوم. چون به برخی اصول پایبند ام. گفتم که . رفتار آدم ها نشانه شخصیت آنهاست. مردم بهتر در این طور مواقع می توانند قضاوت کنند. مردم آدم ها را می شناسند. جایگاه ها را هم می دانند. برای من زشت است در مورداین چیزهای کوچک و سخیف صحبت کنم. برویم سراغ سوال بعدی!

* آلبوم کی وارد بازار می شود؟ چهار بار تاریخ انتشارت عقب افتاده.
قطعا بعد از محرم و صفر. مجوز اش بالاخره اخذ شده و دیگر دغدغه نداریم.

 

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید