Dec 14

سایت دمساز – وقتی از گوشه و کنار خبر شدیم که بازیگر نقش«خاله قزی» در سریال پرطرفدار «خوش نشین‌ها» مادر شهید است، به فکر افتادیم که برای مصاحبه برویم سر وقتش.شب جمعه ، سوم محرم مطابق قرار قبلی به منزل خانم سعیدی ، واقع در یکی از محلات جنوب شهر تهران رفتیم.

 به گزارش دمساز  چه‌های حماسه و مقاومت چون سر و کاری با هنرپیشه جماعت ندارند، دسترسی‎شان هم به آنها سخت است.

به رفیقی قدیمی تلفن زدم که اصلا ربطی به سینما و تلویزیون نداشت اما خیلی تیز بود. گفت برایت پیدایش می کنم اما در عوض باید نوار صوتی پیام امام خمینی را که داشتی به من هم بدهی. گفتم شما ما را راه بینداز، بنده تقدیم می کنم. به ۱۲ ساعت نکشید که زنگ زد و گفت: یادداشت کن . . . از اینجا به بعد ترس داشتیم که این بنده خدا یا جواب درستی به ما ندهد ، یا اصلا قضیه شهید شدن پسرش درست نباشد. راستش خیلی با عزت و احترام هم برخورد کردند و وقتی فهمیدند کار ما به شهیدشان مربوط است ، بیشتر هم تحویلمان گرفتند.
شب جمعه، سوم محرم مطابق قرار قبلی به منزل خانم سعیدی ، واقع در یکی از محلات جنوب شهر تهران رفتیم. خانم سعیدی ، همان خاله قزی بود که در فیلم ها می دیدیم. او اصلا بازی نمی کرد بلکه خود خودش بود. انرژی خارق العاده این زن ۷۶ ساله انسان را به حیرت می انداخت. باقی آنچه را ما شاهد بودیم ، شما نیز با خواندن این گفت‎وگو خواهید دانست. سعی زیادی کرده ایم که ادبیات و گویش ایشان را به هم نزنیم اما بعضی مواقع به دلیل تفاوت های فراوان گویش ترکی و فارسی ، مجبور بودیم دست به ویرایش بزنیم که البته چشمگیر نیست. ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin

Dec 14

بهرام رادان به تازگی در مجلس عاشورایی رضا هلالی؛ مداح اهل بیت(ع) شرکت کرده و در حاشیه این مراسم با وی گفتگویی صمیمانه داشت. ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin

Dec 14

 

مراسم تقدیر از بازیگران و عوامل مجموعه تلویزیونی مختارنامه با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر ارشاد، جواد شمقدری معاون سینمایی وزیر ارشاد،محمد مهدی فداکار معاون امور اداری و مالی وزیر ارشاد، علیرضا سجادپور مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن اسلامی مهر مدیر مرکز سیما فیلم، داوود میرباقری کارگردان و محمود فلاح تهیه‌کننده “مختارنامه”، فریبرز عرب‌نیا بازیگر نقش مختار و دیگر عوامل و بازیگران این مجموعه تلویزیونی و نمایندگان رسانه شامگاه یکشنبه در مجتمع فرهنگی رفاهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در بخشی از این مراسم، حسن اسلامی‌مهر رییس مرکز سیما فیلم گفت: امیدوارم این اثر توانسته باشد سلامی از همگی دوستان به آقا و سرور ما امام حسین(ع) باشد و تمامی دوستان فعال به این قصد کار کرده‌اند. از روحیه قدر شناسانه وزیر تشکر می‌کنم و امیدوارم رسانه در این آزمون سربلند بیرون آمده باشد. ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin

Dec 12

عکس و والپیپر محرم ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin

Dec 12

تو را آرزو نخواهم کرد، هیچ وقت!

تو را لحظه ای خواهم پذیرفت که

خودت بیایی، با دل خود، نه با آرزوی من

.

ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin

Dec 12

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی‌نژاد، سرپرست گروه تحقیقاتی دانشنامه ۱۴ جلدی امام حسین (ع) ـ انتشار یافته توسط مؤسسه علمی‌فرهنگی دارالحدیث ـ است و به مدت ۱۰ سال، مطالعات گسترده‌ای در مورد نهضت امام حسین (ع) و قیام‌های پس از واقعه عاشورا داشته است. از همین رو در گفت‌وگویی مشروح با وی، شخصیت، مکتب، قیام و چگونگی کشته شدن «مختار ثقفی» را بررسی کردیم که حاصل آن در پی می‌آید.
* در آن زمان شیعه به معنای امروزی مطرح نبود تا بتوان در مورد شیعه بودن یا نبودن مختار صحبت کرد .

درباره اینکه آیا مختار شیعه بوده یا نه، باید گفت که در آن زمان شیعه‌ای که ما امروز آن را مطرح می‌کنیم، خیلی ملموس نبود. در حقیقت بعد از امام صادق (ع) و ائمه متأخر، تفکر شیعه بسط یافته است. ما حتی شیعه ۶ امامی و ۷ امامی داریم و تا زمان امام رضا (ع)، شیعه انشقاقاتی پیدا می‌کند. به همین دلیل شیعه در آن زمان، افرادی بودند که طرفدار اهل بیت (ع) و حکومت آنان بودند و این خیلی روشن نیست که بگوییم که آنها شیعه دوازده‌امامی بودند. نه درباره مختار و نه درباره خیلی‌های دیگر. ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin

Dec 11

سایت دمساز –  گزارش خبرهای رسیده پس از آخرین نتایج صداو سیما,پخش سریال خون بها از شبکه دوم سیما به شبکه اول داده شد و در ایام محرم شاهد پخش این سریال خواهیم بود.
این مجموعه ۱۴ قسمتی در سال ۸۵ ساخته شده است که در این مدت اجازه پخش را به دلایل نامعلومی نداشته است.
این سریال دارای موضوع اجتماعی می باشد که هرقسمت آن ۴۵ دقیقه است و از اولین روز محرم از شبکه اول سیما پخش خواهد شد. ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin